Ministerstvo obrany podepsalo s firmou Glomex MS smlouvu na dodání osobních terénních vozidel Toyota Hilux

Ministerstvo obrany podepsalo s firmou Glomex MS smlouvu na dodání osobních terénních vozidel Toyota Hilux
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Toyota Hilux
26 / 11 / 2020, 14:00

Ministerstvo obrany podepsalo dnes smlouvu se společností Glomex MS na dodávku terénních automobilů Toyota Hilux. Ty ve výbavě armády nahradí zastaralá vozidla UAZ a Land Rover.

Ministerstvo obrany si může úspěšně odškrtnout další plánovanou zakázku. Dnes byla podepsána zástupci firmy Glomex MS a ministerstva obrany smlouva na dodávku osobních terénních vozů Toyota Hilux, které mají nahradit dýchavičné automobily UAZ a Land Rover. „Konečně se nám podařilo splatit dlouholetý dluh vůči vojákům. Rámcová smlouva má platnost do roku 2024, ale není na co čekat a hned v příštích dvou letech chceme objednat 800 nových vozidel,“ uvedl ministr obrany Lubomír Metnar.

V rámci smlouvy pak bude moci ministerstvo obrany pořídit až 1 200 vozidel. Vojáci by měli dostat první auta ve druhé polovině příštího roku. Metnar bere zakázku na nová terénní vozidla jako splátku dlouholetého dluhu vojákům, jak napsal na svém Twitteru.

Na nová vozidla byly vyčleněny finanční prostředky v objemu 1,6 miliard a o zakázku se ucházelo 12 firem. Náhradu starých vozidel byla jednou z priorit současného ministra obrany Lubomíra Metnara a náčelníka generálního štábu Aleše Opaty. „Vojáci už nutně potřebují servisní, podpůrné a zabezpečovací vozidlo,“ uvedl před časem náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata.

 

Zdroj: mocr.army.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace