Ministerstvo obrany podepsalo smlouvy za 1,5 mld. Kč

Ministerstvo obrany podepsalo smlouvy za 1,5 mld. Kč
Popisek: transportér Pandur
02 / 05 / 2017, 19:00

Ministerstvo obrany podepsalo smlouvy na nákup a opravy techniky za 1,5 miliardy korun. Smlouvy zajistí opravy obrněných transportérů Pandur, dodávky náhradních dílů pro nákladní vozy Tatra a přístrojů nočního vidění.

„Všechny tři smlouvy uzavíráme s českými firmami. Nejenom že nakupujeme doma. Pro armádu je velmi důležité, když jsme schopni servisovat a udržovat techniku na našem území,“ říká ministr obrany Martin Stropnický.

Servisní smlouva na KOT Pandur

Smlouva se společností Tatra Defence Vehicle, která má exkluzivní licenci od výrobce vozidel, zajišťuje servisní podporu kolových obrněných transportérů Pandur, logistické a výcvikové zabezpečení. Rámcová smlouva je uzavřena na tři roky s finančním limitem 1,1 mld. Kč. Prostředky budou čerpány podle reálných potřeb armády.

„V předchozí smlouvě na roky 2014 až 2016 bylo na opravy k dispozici necelých 300 milionů, což neodpovídalo skutečným potřebám vojáků. Důsledkem byla zvyšující se nepojízdnost techniky. Proto jsme finanční limit navýšili na reálnou úroveň,“ vysvětluje náměstek Pavel Beran.

Naceněny byly více než dvě stovky náhradních dílů. U hodinové sazby prací se podařilo cenu oproti předchozí smlouvě snížit.

„Bohužel při nákupu Pandurů nebylo součástí kontraktu zajištění životního cyklu vozidel. Napravujeme tak chyby našich předchůdců,“ dodává ministr Stropnický.

Náhradní díly na nákladní vozy

Ministerstvo obrany podepsalo také smlouvu na dodávku náhradních dílů pro nákladní vozidla Tatra T-810. Nejvýhodnější nabídku v užším řízení podala společnost Excalibur Army. Rámcová smlouva na roky 2017 – 2020 má finanční limit 180 mil. Kč. Nákladních vozidel Tatra T-810 provozuje Armáda ČR 610 kusů.

Přístroje nočního vidění

Dodáno bude 2.500 ks mononukleárního přístroje a 625 ks adaptérů, který umožní rozšíření na binokulární provedení.

Veřejná zakázka byla zadána přes alianční agenturu NSPA. Z osmi uchazečů podala nejvýhodnější nabídku česká společnost Pramacom-HT, která Armádě ČR dodávala stejný materiál už v roce 2015.

Celková cena zakázky je 202,8 mil. Kč. Techniku by měla armáda převzít do konce září letošního roku. Součástí smlouvy je také opce na dalších 1.600 kusů přístrojů.

 

 

 

Tagy článku