Ministerstvo obrany pořídí těžké nákladní terénní automobily Tatra 815-7

Ministerstvo obrany pořídí těžké nákladní terénní automobily Tatra 815-7
Autor fotografie: foto: Adam Hauner, CC BY-SA 4.0|Popisek: Tatra 815-7 6×6
26 / 08 / 2022, 13:00

Ministerstvo obrany ve středu 24. srpna uzavřelo smlouvu na pořízení 209 těžkých nákladních terénních automobilů Tatra 815-7 6x6 ve valníkovém provedení v celkové hodnotě více než 1, 9 mld. Kč bez DPH. Za resort obrany smlouvu podepsal náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Lubor Koudelka, za společnost Tatra Trucks a.s. místopředseda představenstva Petr Hendrych a Petr Šimek, člen představenstva.

Nové automobily umožní zabezpečit přepravní kapacity důležité pro urgentní potřeby logistické podpory Armády České republiky nejen v době mimořádné bezpečnostní situace na východě Evropy tak, aby byla zajištěna přeprava klíčového vojenského materiálu. Jde o nákup techniky, která je již v armádě zavedena. To zjednoduší a zefektivní i následný provoz pořizovaných vozidel a ušetří náklady.

„V dnešní složité bezpečnostní situaci jde o další důležitý krok k posílení obrany České republiky. Jsem velmi rád, že se nám podařilo dojednat smlouvu právě s českým výrobcem,“ uvedl při příležitosti podpisu smlouvy Lubor Koudelka. Již v letošním roce bude dodáno 200 ks techniky, začátkem roku 2023 pak zbylých 9 ks. Do budoucna bude nutné z celkového počtu 928 ks vozidel v provozu z důvodu stáří vyměnit dalších 640 vozidel.

V nejbližších dnech bude se společností Tatra Trucks a.s. uzavřen kontrakt na roky 2023 a 2024 na pořízení 80 těžkých nákladních terénních automobilů typu T-815-7 8x8, tzv. hákový nakladač pro přepravu a manipulaci s kontejnery ISO 1C v celkové hodnotě více než 1, 2 mld. Kč bez DPH. Současný stav automobilní přepravní techniky této kategorie je v Armádě ČR značně poddimenzován. Z celkového počtu 504 vozidel v provozu je nutné doplnit alespoň 200, přičemž pro urgentní potřebu je identifikováno jako minimum právě 80 kusů.

V rámci realizace obou veřejných zakázek využilo ministerstvo urgentní způsob zadání, který je dle zákona o veřejných zakázkách využitelný právě v případě válečných krizí a podobných mimořádných život ohrožujících situací.

Zdroj: Ministerstvo obrany

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace