Ministerstvo obrany uzavřelo smlouvy na novou techniku. Armáda dostane i 16 valníkových vozidel TATRA typu T-815

Ministerstvo obrany uzavřelo smlouvy na novou techniku. Armáda dostane i 16 valníkových vozidel TATRA typu T-815
Autor fotografie: Pibwl, CC BY-SA 3.0|Popisek: Tatra T815-7 Force
30 / 04 / 2021, 17:00

Náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Lubor Koudelka podepsal v minulém týdnu dvě smlouvy na pořízení nové techniky a výstroje.

Armáda bude posílena o novou techniku i výstroj. Náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Lubor Koudelka podepsal minulý týden dvě smlouvy, které se týkají dodávky příslušného vybavení či výstroje pro českou armádu.

První smlouva se týká 16 valníkových vozidel TATRA typu 815 s provedenou účelovou zástavbou plošiny a byla uzavřena s Vojenským technickým ústavem (VTÚ). Nákupem valníkových vozidel bude zajištěna mobilita nově vytvářených jednotek vyzbrojených protiletadlovým systémem RBS-70NG. Cena vozidel nepřesáhne 271,4 milionů Kč s DPH a dodávky budou ukončeny v průběhu roku 2022.

Druhá smlouva, uzavřená se společností HUSKY CZ s.r.o., slibuje armádě dodat dva typy tlumoků. Jedná se o rámcovou dohodu s plněním do října 2024 v maximálním finančním objemu 273,8 milionů korun s DPH. Jedná se o dva typy tlumoků o objemech 75 a 40 litrů, které jsou určeny pro vystrojení vojáků při bojové činnosti i při výcviku. Poslední podobná výstroj byla pořízena před více než 10 lety.

Společnost HUSKY zvítězila ve vyhlášené soutěži s cenou 4087 Kč za velký a 2416 Kč za malý tlumok. Tlumoky jsou přizpůsobeny armádním potřebám. Jejich vnější strany a vnitřní část komor jsou opatřeny systémem popruhů tvořících nosný systém. Součástí obou typů bude kapsa na vak na vodu, oba typy také umožní vyvedení antény a propojení komunikačního systému radiostanic. Velký tlumok je konstruován tak, aby do něj bylo možno vložit malý tlumok i s obsahem.

 

Zdroj: army.cz

Tagy článku