Ministr obrany Metnar onemocněl koronavirem, chce pracovat z domova. Jak obhájí miliardy pro obranu?

Ministr obrany Metnar onemocněl koronavirem, chce pracovat z domova. Jak obhájí miliardy pro obranu?
Popisek: Lubomír Metnar
21 / 01 / 2021, 14:30

Ministr obrany Lubomír Metnar je po Tomáši Petříčkovi, Janu Hamáčkovi, Miroslavu Tomanovi a Kláře Dostálové dalším ministrem, který má koronavirus. Toto zjištění potvrdil test, který si Metnar nechal udělat. Koronavirus je pro Metnara nepříjemností v době obhajování vrácení 10 miliard korun do rozpočtu ministerstva obrany.

Ministr obrany Lubomír Metnar je dalším ministrem, který onemocněl koronavirem. Potvrdil to test, který si nechal ministr udělat. Informaci Metnar potvrdil na svém Twitteru. Rovněž zmínil, že chce i přes onemocnění pracovat z domova a řešit svou agendu online. 

,,V posledních dnech jsem se necítil dobře a pracoval z domova. Test na covid dnes bohužel potvrdil, že jsem pozitivní. Mám kašel a cítím se unavený, ale jsem a snad i nadále budu schopen důležitou agendu řešit online," napsal ve svém tweetu.

Metnar tak počítá i s účastí na pondělním jednání vlády, která proběhne videokonferenčně. Právě na tomto jednání by se mělo řešit vrácení 10 miliard korun do rozpočtu ministerstva obrany. To ostatně slíbil také premiér Andrej Babiš, který již dříve prohlásil, že by se tak mělo stát do konce ledna.

Otázkou zůstává, jestli bude Metnar schopen řešit svou agendu v režimu práce z domova efektivně, zvlášť když jde o tak důležitou věc, jako je vrácení 10 miliard korun rozpočtové kapitole ministerstva obrany. Právě odnětí 10 miliard korun armádnímu rozpočtu si předtím prosadili komunisté, jinak by nepodpořili státní rozpočet na tento rok. 

Tagy článku