Míří protiletadlové systémy S-400 také do Iráku?

Míří protiletadlové systémy S-400 také do Iráku?
20 / 05 / 2019, 14:30

Irák má být další zemí, která koupí protiletadlové komplety S-400.

Irák zvažuje pořízení systémů S-400 již od minulého roku. Tehdy ministr zahraničí Ibrahim Jaafari řekl ruské agentuře RIA Novosti, že Irák chce koupit takové zbraně, které posílí bezpečnost země, ale na druhé straně zmínil, že existuje řada překážek na cestě k dodávce S-400, mimo jiné i možné sankce ze strany USA, kterým se nelíbilo, že Irák má zájem koupit komplety z Ruska.

Nyní to však vypadá, že se Irák definitivně rozhodl pro koupi těchto systémů. Server iraqinews.com uvedl, že že irácky velvyslanec v Moskvě Haidar Mansour Hady oznámil, že irácká vláda se rozhodla pořídit protivzdušné komplety S-400. Šéf výboru iráckého parlamentu pro obranu a bezpečnost Hakim al-Zamili již dříve potvrdil, že probíhají jednání mezi iráckou a ruskou stranu o dodání protivzdušných kompletů S-400.

Irák se tak má stát další zemí, která bude užívat ruský protivzdušný systém. Není zatím jasné, o kolik systémů má Irák zájem a kdy bude definitivně rozhodnuto o kontraktu.

 

Zdroj: iraqinews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.