VIDEO: Mission Master XT - Nové bezosádkové pozemní vozidlo určené ke zdolávání extrémních terénů

VIDEO: Mission Master XT - Nové bezosádkové pozemní vozidlo určené ke zdolávání extrémních terénů
Autor: Rheinmetall|Popisek: Mission Master XT
20 / 06 / 2021, 13:00

Rheinmetall představuje nový přírůstek do rodiny Mission Master - autonomní vozidlo Mission Master XT, které je určené do extrémních terénů.

Německá zbrojovka Rheinmetall představuje nové robustní UGV (bezosádkové pozemní vozidlo) Mission Master XT, které je navržené ke zdolávání velmi těžkých terénů. Vozidlo je reakcí na nové trendy, především vývoj výkonných robotických bezosádkových platforem, které jsou v poli odolné, umí překonat jakoukoliv překážku a mají vysokou schopnost přežití. I když se jedná primárně o UGV, tedy bezosádkové vozidlo, tak ho může podle potřeb ovládat i voják.

Mission Master XT

                                                            Mission Master XT (Foto: Rheinmetall)

 

Mission Master XT je coby nový přírůstek do rodiny UGV osazen dieselovým motorem, který je doplněn Li-Ion bateriemi. Vozidlo o hmotnosti 2 200 kg má dosah 750 km, může nést až 1 000 kg nákladu, což umožňuje jednotkám přepravit zvláštní vybavení do obtížně dostupných míst. UGV je pak schopné operovat ve všech podmínkách.

Mission Master XT je určen především ke zdolávání extrémních terénů, problémy mu tedy nedělají písečné, skalnaté, hornaté či jiné, méně dostupné terény. Zvládne i led a úplně zasněženou krajinu, je obojživelné, může ,,plavat", a to i s plným nákladem.

                                    

                                                                           Video: YouTube

Vozidlo lze využívat například na pozorování, ochranu, evakuaci raněných nebo mrtvých, hašení požárů nebo CBRN průzkum. Může sloužit i jako mobilní rádiostanice. Takové možnosti vozidlu dává právě jeho modularita.

Mission Master XT pak disponuje užitečnou funkcí v podobě systému nepřetržitého nahušťování pneumatik kol. Tento systém mění dle potřeby tlak pneumatik kol v závislosti na typu terénu. Mezi další výhody nového UGV patří i snadné ovládání, integrace ,,chytré" umělé inteligence a jiné.

O vozidla z rodiny nových německých UGV projevila v minulosti například Velká Británie, která učinila v roce 2020 objednávku na dodání 4 vozidel Mission Master - Cargo.

 

Zdroj: Rheinmetall

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace