Model letounu 6. generace Tempest byl představen na airshow v britském Farnborough. Bude moci létat i bez pilota

Model letounu 6. generace Tempest byl představen na airshow v britském Farnborough. Bude moci létat i bez pilota
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Letoun 6. generace Tempest
16 / 07 / 2018, 17:00

Letoun Tempest má nahradit postupně stroje Eurofighter Typhoon.

Na airshow v britském Farnborough vzbudil pozornost model futuristického letounu 6. generace Tempest, který bude provozuschopný i bez lidské posádky. Letoun společně vyvíjejí BAE Systems, Rolls-Royce, MBDA UK a Leonardo.

psali jsme: Plán na společný vývoj německo-francouzského stíhacího letounu 6. generace se stává realitou

Ministr obrany Gavin Williamson uvedl, že letoun je součástí dlouhodobého investičního programu za 2 miliardy liber. Model, který bude vyvíjen příštích 10 let, než se v roce 2034 stane provozuschopný, byl představen ve skutečné velikosti. Williamson k odhalení modelu dodal, že ,,postbrexitovská Británie" je světovým lídrem v obranném průmyslu a obraně vzdušného prostoru.

Tempest jako stíhač 6. generace by měl postupem času nahradit letoun Eurofighter Typhoon, který je ve službě od roku 2003.

psali jsme: Ruští letečtí vývojáři začali s přípravnými pracemi na letounu šesté generace. Počítá se i s nepilotovanou verzí

Tempest v sobě kombinuje nejmodernější technologie a zbraně. Bude vybaven technologií rojů, která využívá umělou inteligenci a strojové učení k zasažení cíle a zbraně se směrovanou energií (DEW-directed energy weapon), které jsou bezmuniční a založeny na emitování koncentrované energie k likvidaci nepřítele. Letoun tak pozvedne boj s nepřítelem na kvalitativně jinou, ještě vyšší úroveň.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: livetechinfo.com

Tagy článku