Modernizovaná ruská korveta Směrš provedla cvičné střelby v Japonském moři

Modernizovaná ruská korveta Směrš provedla cvičné střelby v Japonském moři
Autor fotografie: Japonské MO|Popisek: raketová korveta Směrš
24 / 08 / 2019, 11:00

V Zálivu Petra Velikého v Japonském moři testovala posádka modernizované ruské malé raketové lodi (korvety) „Směrš“ (projekt 12341, kód Nato "Nanuchka III") během cvičení spolehlivost nového protiletadlového raketového systému „Osa-MA“ (poslední varianta systému v kódovém označení NATO "SA-8 Gecko").

"Modernizovaná malá raketová loď Smerš provedla v souladu s testovacím plánem výrobce sérii odpálení raketových střel na námořní a letecké cíle v Japonském moři," uvedla ruská tisková kancelář.

Válečná loď úspěšně použila rakety typu země-vzduch a vypustila je proti cíli, který simuloval letoun i povrchovou loď.

Malá raketová loď bude podle prohlášení schopna „brzy dokončit sérii dělostřeleckých paleb z moderního dělostřeleckého kanónu AK-176MA vybaveného digitálním řídicím systémem a novou optoelektronickou stanicí." AK-176MA je námořní dělo ráže 76,2 mm, odlehčená a přesnější varianta zbraně vyráběné od roku 1977. Tisková kancelář také uvedla, že malá raketová loď Směrš bude testovat svůj 30mm automatický kanón AK-630.

Ruští výrobci dokončili modernizaci raketové korvety Směrš v roce 2019. Válečná loď byla modernizována v Severovýchodních loděnicích a během modernizace dostala loď protilodní střely systému Uran (Kh-35, kódové označení NATO "Switchblade") a zmíněnou pokročilou dělostřeleckou výzbroj.

Směrš je v ruské flotile jednou ze 150 korvet, hlídkových a minových lodí s výtlakem několika stovek tun (Směrš 660 tun plného výtlaku). Její kýl byl založe v roce 1981, a na vodu byla spuštěna v roce 1984, tedy před 35 lety. Jejím domovským přístavem je Petropavlovsk-Kamčatskij a operuje v sestavě ruského Tichomořského loďstva.

Záběry z podobného cvičení v loňském roce:

Zdroj: www.navyrecognition.com

Tagy článku