Modernizovaný T-90M se může stát ruským hlavním bojovým tankem

Modernizovaný T-90M se může stát ruským hlavním bojovým tankem
Popisek: T-90M
02 / 10 / 2019, 11:00

Bývalý velitel ruského pozemního vojska a nyní zvláštní zástupce společnosti Uralvagonzavod pro vojenskou a technickou spolupráci armádní generál Alexej Maslov v rozhovoru pro agenturu TASS prohlásil, že modernizovaný T-90M se může stát ruským hlavním bojovým tankem.

Může se stát modernizovaný T-90M do budoucna ruským hlavním bojovým tankem? Podle armádního generála Alexeje Maslova ano.

,,Připravili jsme exportní verzi T-90MS pro zahraniční zákazníky, otestovali ji a podle rozhodnutí ministerstva obrany provedli R&D práce, v konečném důsledku jsme vyvinuli dobrý tank T-90M. Tak, jak tomu já rozumím, T-90M bude hlavním bojovým tankem v armádě." prohlásil Maslov. Podle něho je T-90M srovnatelný s moderními zahraničními tanky, což generál v rozhovoru zdůraznil.

T-90M s modulárním designem byl osazen novým motorem, věží a vybavením, které zahrnuje i poslední verzi reaktivního pancíře Relikt. Podle společnosti Uralvagonzavod zmodernizovaný stroj značně převyšuje svého předchůdce zejména svou bojovou efektivitou a zlepšenou mobilitou.

Prvních několik tuctů těchto modernizovaných vozidel, která se poprvé představila před rokem na vojenské přehlídce ARMY 2018, má převzít armáda ještě v tomto roce.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.