Na Dnech NATO se představí i vozidlo CV90120

Na Dnech NATO se představí i vozidlo CV90120
Popisek: CV90120
12 / 09 / 2018, 18:00

Vozidlo CV90120 bude vystaveno na nadcházejících Dnech NATO, které se konají 14.-15. září v Ostravě.

Vozidlo CV90120 je vyvinuto tak, aby mělo širokou škálu schopností a mohlo tedy sloužit jako stíhač tanků či vozidlo palebné podpory (konfigurace nad 37 tun) nebo tank (konfigurace 37 - 45 tun).

psali jsme: Meopta bude vyrábět zaměřovací technologii pro bojová vozidla pěchoty CV90

CV90120 obohacuje typovou řadu CV90 o schopnosti hlavního bojového tanku. Vozidlo postavené na podvozku CV90 je o 20 – 25 tun lehčí než současné západní hlavní bojové tanky.

cv90120

Díky pancéřování srovnatelnému s hlavními bojovými tanky je CV90120 oponent, s nímž se musí doopravdy počítat: Vozidlo je vybaveno systémem aktivní ochrany (APS), rozsáhlou ochranou přední polosféry stroje a protiminovou ochranou podle normy STANAG 4569 4a/4b.

psali jsme: Společnosti BAE Systems a Milrem LCM podepsaly smlouvu o údržbě vozidel CV90 estonské armády

Věž s dvoučlennou osádkou a nízkou siluetou vyzbrojená kanónem ráže 120 mm má spřažený těžký kulomet, nezávislý zaměřovač velitele a automatické nabíjecí zařízení se zásobou 16 nábojů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace