Na Eurosatory 2022 v Paříži se budou prezentovat tři desítky českých a slovenských společností

Na Eurosatory 2022 v Paříži se budou prezentovat tři desítky českých a slovenských společností
Autor fotografie: foto: CSG|Popisek: Pavilon CSG na Eurosatory 2018
09 / 06 / 2022, 11:00

Na prestižním francouzském veletrhu Eurosatory 2022 v Paříži se ve dnech 13.-17. června představí na 1800 vystavovatelů z celého světa. Z České republiky a ze Slovenska to budou tři desítky firem, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Mezi českými vystavovateli na Eurosatory můžete navštívit stánky následujících společností:

ESP, Euro Security Products – výrobce sebeobranných prostředků pro ozbrojené složky i širokou veřejnost s tradicí od roku 1992, který dnes patří k největším dodavatelům vybavení pro policejní složky, a jehož výrobky nalézají široké uplatnění v 60 zemích celého světa.

Aliter Technologies – integrátor, vývojář a poradenská společnost v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), jejíž produkty a řešení využívají mezinárodní organizace i globální technologické společnosti a dodavatelé v oblasti bezpečnosti a obrany.

Ray Servicemezinárodní inovativní výrobce kabelových svazků, elektromechanických celků a elektronických zařízení;distributor a integrátor kabelových komponent a systémů (např. TE Connectivity, ITT Cannon, Habia Cable, Positronic, Brady, Kissling a dalších) s více než 25 lety zkušeností.

Sellier & Bellot – jedna z nejstarších firem v oblasti výroby munice a obranného průmyslu. Její portfolio zahrnuje širokou škálu loveckého a sportovního střeliva a komponentů pro pistole a revolvery, pušky, brokovnice a okrajový zápal. Většina jejich produktů se vyváží po celém světě. Nedílnou součástí výroby je výroba nástrojů, jakož i vývoj a zavádění technologií pro výrobu střeliva.

Avec Chem – společnost se zabývá vývojem, výrobou a prodejem prostředků pro ochranu cest dýchacích a zařízení pro čištění vzduchu. V současné době její výrobky zajišťují nejen spolehlivou ochranu pracovníkům  chemických podniků, atomových elektráren a zdravotníkům, ale i specialistům armád NATO, příslušníkům ozbrojených složek a civilní ochrany. 

ANV Knives – společnost vyrábějící nože založená v roce 2018, jejíž výrobky se mohou chlubit skvělým designem, konstrukcí a kvalitou. Jsou funkční, moderní, spolehlivé a nezklamou žádného cestovatele, sběratele, lovce, vojáka ani policistu.

AOBP, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky – sdružuje firmy zabývající se výzkumem, vývojem, výrobou, obchodem a marketingem s obrannou a bezpečnostní technikou, materiálem a službami. Je nevládní, nezávislou, nepolitickou, neziskovou a neobchodní organizací, která byla založena v roce 1997. Od svého založení je respektovaným a uznávaným partnerem vlády České republiky, ministerstev průmyslu a obchodu, obrany, vnitra a zahraničních věcí, s nimiž má podepsánu řadu dohod o spolupráci. AOBP se stala i důležitým partnerem a účastníkem legislativních procesů.

TRAAM – od roku 2006 se zabývá výrobou speciálních bezpečnostních skel. Díky vlastnímu výzkumu a vývoji kompozitních, balisticky odolných skel, dokáže využívat nejnovější materiály a metody zpracování pro výrobu ucelené řady produktů, které odpovídají mezinárodně uznávaným normám pro balistickou odolnost a bezpečnost.

Crytur –  společnost je integrovaným poskytovatelem optoelektronických řešení pro vědu a hi-tech průmyslové aplikace a jednou z předních světových společností v oblasti výroby a zpracování syntetických krystalů.

Oritest – společnost byla založena v roce 1992 zkušenými odborníky, pracujícími v oblasti detekce toxických a škodlivých látek. Je standardním dodavatelem AČR a zakládajícím členem aliance Czech NBC Team.

Česká zbrojovka – strojírenská společnost sídlící v Uherském Brodě, mezi jejíž hlavní činnosti patří výroba služebních, loveckých a sportovních palných zbraní. Vlastníkem je česká společnost Colt CZ Group, která také vlastní další společnosti s podobnými výrobními programy. Patří mezi největší české exportéry, své produkty vyváží do více než sto zemí světa. Společnost je mezi deseti největšími výrobci ručních palných zbraní na světě a pěti, kteří vyrábějí automatické zbraně.

EVPÚ Defence a.s. – společnost založená roce 2001, jejímiž hlavními aktivitami jsou vlastní vývoj, design, výroba, servis a prodej elektro-optických systémů pro monitorování a pozorování, polohovacích zařízení, denních a nočních termovizních kamer, střeleckých pozorovacích zaměřovačů, systémů detekce laserového a radarového ozážení, zbraňových stanic a další.

SVOS – patří od svého založení v roce 1992 mezi přední evropské výrobce pancéřovaných vozidel.
Zabezpečuje dodávky speciální obrněné techniky pro vojenské, policejní i komerční uživatele. Do současné doby společnost vyrobila přes 5200 vozidel, které spolehlivě slouží ve více než 60 zemích celého světa.

Meopta Systems – nadnárodní společnost působící v oblasti výzkumu a vývoje, v konstrukční činnosti a ve výrobě optických i mechanických součástí a jejich montáži. Za dlouhou dobu své existence se Meopta stala specialistou na optické produkty nejvyšší kvality pro průmyslové, vojenské a spotřební trhy.

Prototypa – výzkum, vývoj a výroba balistických měřicích systémů prozkoušení nábojů do loveckých, sportovních nebo vojenskýchzbraní dle norem C.I.P., TP-VD, TPF, STANAG, MOPI, MIL, SAAMIa dalších. Zkoušení malorážových a středorážových zbraní za normálních a ztížených podmínek. Zkoušení ochranných materiálů.

Metrodat - vývojová, výrobní a distribuční společnost založená v roce 1990, která působí v oblasti technologických laserů. V posledních letech se výrazně zaměřuje na vývoj obranných a bezpečnostních aplikací laserových technologií a na vývoj technických prostředků pro boj proti terorismu.

MSM Holding – společnost zastřešuje dceřiné společnosti s portfoliem v segmentu obranného a civilního strojírenského průmyslu. Společnosti svým portfoliem pokrývají výrobu a kompletní životní cyklus munice, vojenské kolové a pásové techniky, radionavigační elektroniky pro letiště a výroby speciálních kontejnerů.

STV GROUP – největší český výrobce munice se schopností vyrábět celé spektrum střeliva a munice od nábojů do ručních zbraní až po velkorážovou dělostřeleckou munici, leteckou a ženijní munici, a to včetně výroby mechanických dílů. Do výrobního portfolia současně patří výroba plastických trhavin, ručních zbraní typu AK a pancéřovek RPG-7 a SPG-9. Mimo to se STV GROUP a.s. zabývá ekologickou likvidací munice a patří mezi leadery v oblasti generálních oprav vojenské techniky a dodávek náhradních dílů jak na pozemní, tak na leteckou techniku

ADS – společnost ADS Technologies s.r.o. vznikla v roce 2014, poté co její zakladatelé nasbírali přes 18 let praktických zkušeností z oboru průmyslové automatizace. Zaměřuje se na vývoj a výrobu jednoúčelových strojů a zařízení, zkušebních zařízení, nasazení řídicích systémů do nových nebo stávajících výrobních zařízení, rekonstrukci a renovaci starších systémů a rozšíření starších strojů a technologických celků.

CSG, Czechoslovak Group – holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

ELDIS Pardubice – Společnost ELDIS (ELektronické DIgitální Systémy) od svého vzniku směřuje své aktivity především do oblasti vývoje a výroby radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu. Zkušený tým specialistů provádí analýzy problémů, realizační studie, řízení projektů, vývoj obvodů a programového vybavení, elektrické i mechanické konstrukční řešení až po funkční zkoušky a instalaci zařízení. Všechny produkty jsou dodávány do více než pětadvaceti zemí po celém světě, včetně České republiky. Společnost patří do holdingu CSG.

Excalibur Army – přední česká společnost, která vyrábí a obchoduje v oblasti vojenského materiálu. Zaměstnává přes 500 lidí v Olomouckém a Pardubickém kraji a pravidelně dosahuje ročních obratů přes 2 miliardy korun. Zabývá se vývojem a produkcí nových vojenských vozidel, prodejem těžkých vojenských kolových a pásových vozidel, prodejem a výrobou náhradních dílů, opravami a údržbou vojenských vozidel, obchodem zbraněmi, zbraňovými systémy, střelivem a municí, modernizacemi vojenských vozidel a dělostřeleckých systémů. Společnost patří do holdingu CSG.

RETIA – česká společnost, sídlící v Pardubicích, založená v roce 1993 a navazuje na stoletou tradici jednoho z největších výrobců radarů 20. století Tesla Pardubice. Vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, systémy velení a řízení, UWB lokalizační a komunikační systémy i záznamové systémy ReDAT pro nahrávání hlasu, obrazovek a dat. Produkty RETIA jsou využívány ve vojenské i v civilní oblasti života. Společnost patří do holdingu CSG.

TATRA Export – Kopřivnická automobilka, známá pod značkou TATRA, se řadí mezi nejstarší automobilky světa a svou více než 170letou nepřetržitou činností značným způsobem ovlivnila automobilový průmysl nejen v České republice, ale i v zahraničí. Společnost patří do holdingu CSG.

S.G.S. - EXPO – slovenská společnost založená v roce 1997 poskytuje kompletní veletržní servis na Slovensku i v zahraničí.

Rubena Náchod – největší evropský výrobce plášťů a duší na kola. Vyrábí technickou pryž, vlnovce vzduchového pružení, klínové řemeny, puky, těsnění, vaky a nádrže a gumárenské směsi. Při ročním obratu 1,5 miliardy korun zaměstnává tisíc pracovníků.

Spinea – slovenská společnost, jejíž výrobky jsou široce používány v automatizaci a průmyslové robotice, při výrobě obráběcích strojů, navigačních a vizualizačních zařízeních, lékařských systémech a v mnoha dalších oblastech.

Redo – vyvíjí a vyrábí z různých materiálů (cordura, bavlna, PES, kůže atd.) vybavení a výstroj pro armádu, policii, hasiče a bezpečnostní složky. Jde například o batohy, tašky, vesty, bojové vesty pro speciální armádní jednotky a brigády rychlého určení, pouzdra a obaly na střelivo, zbraně a různou výzbroj, polní mobilní lůžka atd.

EGO Zlín – společnost založená v roce 1992 se ve velmi krátké době stala prvním výrobcem vakuových imobilizačních prostředků ve střední Evropě a výrobky díky vysoké kvalitě našly uplatnění i ve velmi náročných podmínkách. V nynější době firemní nabídka zahrnuje komplexní systémy biologické ochrany, logistické a dekontaminační systémy, prostředky pro urgentní medicínu a dlouhodobou péči o pacienty.

Quittner & Schimek – společnost založená v roce 1991, výrobce kabelových svazků, elektronických panelů a boxů.

Holík International – česká společnost zabývající se výrobou a vývojem rukavic, obuvi a zdravotnických pomůcek. Mezi její dlouhodobé partnery patří hasičské a záchranářské sbory v USA, Německu, Rakousku, Tchaj-wanu či státech Jižní Ameriky. Taktické rukavice využívají armády a policie z Rakouska, Francie, Velké Británie či Singapuru.

TOVEK – česká soukromá společnost, která již 29 let vyvíjí software, který je špičkou v oblasti analytického vyhledávání a zpracování informací z různorodých nestrukturovaných i strukturovaných zdrojů dat.

ESC, Evolving Systems Consulting – lídr v oblasti palubního softwaru v České republice, působí v oblastech informací, komunikace, řízení a automatizace.

ZEPELIN – slovenská společnost byla založena v roce 1996 jako firma specializující se na výrobu standardních nafukovacích reklamních předmětů. Zaměstnává více než 70 lidí, jejichž práce spočívá ve vývoji nových a lepších modelů a následném zpracování technických tkanin a kovových komponentů na zakázku do podoby nafukovacích výrobků, stanů pro akce a ubytování, skladovacích hal, nádrží atd.

Zdroj: Eurosatory; webové prezentace společností

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace