Na letoun F-22 byl připevněn první díl vytištěný z 3D tiskárny

Na letoun F-22 byl připevněn první díl vytištěný z 3D tiskárny
20 / 01 / 2019, 11:30

Vedení amerického letectva oznámilo, že se podařilo nainstalovat první díl vytištěný z 3D tiskárny na letoun F-22 Raptor.

Vytištěná součástka nahradila hliníkovou komponentu v části kokpitu letounu F-22. Připevnit díl z 3D tiskárny se podařilo v prosinci na Hillově letecké základně v Utahu a provedla ji 574. letecká údržbářská četa.

Podle prohlášení vydaném USAF je součástka vytištěná 3D tiskárnou z titanu, který nemůže zkorodovat a může být pořízen rychleji a levněji než část, která se vyrábí konvenčním způsobem.

Letecký komponent bude monitorován odborníky, když bude F-22 ve službě a tedy mimo Hillovu leteckou základnu, a zkontrolován, když se vrátí ze služby. Pokud se část vytištěná 3D tiskárnou ,,osvědčí", tak bude připevněn na všechny letouny F-22 během údržby na Hillově letecké základně.    

 

Zdroj: executivegov.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace