Na mezinárodní výstavě Future Forces Forum bude nepřehlédnutelná zahraniční účast

Na mezinárodní výstavě Future Forces Forum bude nepřehlédnutelná zahraniční účast
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Z FFF 2018
14 / 10 / 2022, 13:00

Ve dnech 19.–21. října 2022 se po delší odmlce koná největší setkání vojenského a bezpečnostního průmyslu Future Forces Forum. Akce bude doprovozena bohatým programem, workshopy, odbornými konferencemi nebo panely. Na výstavě bude znát také hojná zahraniční účast.

Mezinárodní výstava bezpečnostního a obranného průmyslu Future Forces Forum (FFF) se bude konat již příští týden a nebude na ní chybět ani četné tuzemské zastoupení zahraničních firem. Například francouzská zbrojovka Thales si také najde cestu na FFF. Firma se realizuje v oblasti nejnovějších bezpečnostních a obranných technologií. Thales například vyvinula raketu Martlet, dále se podílí na vývoji systémů řízení letu, sonarových systémech a mnoha dalších produktech.

Německou zbrojovku Rheinmetall netřeba obšírněji představovat. Nabízí široké spektrum obranných a bezpečnostních technologií, které prodává do celého světa. Rheinmetall soutěžil v nyní již zrušeném armádním tendru na nová bojová vozidla pěchoty se svým obrněncem KF41 Lynx. Naopak Maďarsko je prvním státem, který zavádí BVP Lynx KF41 do výzbroje.

Na FFF zavítá také společnost General Dynamics European Land Systems (GDELS). Ta se například nedávno zúčastnila Mezinárodního veletrhu obranné techniky IDEB 2022 v Bratislavě, kde předvedla své pásové vozidlo ASCOD. To je mimo jiné nabízeno v rámci slovenského tendru. Svou činnost vykonává prostřednictvím pěti evropských provozoven nacházejících se v Rakousku, České republice, Německu, Španělsku a Švýcarsku.

Izrael budou reprezentovat dvě přední zbrojovky - Elbit a Israel Aerospace Industries (IAI). Elbit byl také přitomen na již zmíněném veletrhu IDEB 2022. Elbit nabízel před časem české armádě dron Hermes 900, nicméně byl nakonec vybrán konkurenční stroj firmy IAI Heron 1, o němž server iDNES.cz napsal, že se jedná o ,,bezpilotního dědečka".

Pokud hovoříme o slovenském zastoupení na FFF, nelze nezmínit například společnost Spinea, která se zabývá dodávkou vysoce přesných převodovek v robotice a automatizaci. Ardaco se realizuje v oblasti informační a komunikační bezpečnosti, poskytuje komplexní a technologicky vyspělá řešení datové a komunikační bezpečnosti. Aliter Technologies s pobočkou i v ČR představuje poradenskou společnost v oblasti  informačních a komunikačních technologií (ICT). Firma dodává nejvyspělejší technologická řešení, které jsou přizpůsobená individuálním požadavkům klienta.

Z amerických firem jmenujme Lockheed Martin, který plní zároveň roli generálního partnera FFF. Společnost vešla v posledních měsících ve známost především tím, že je výrobcem letounů páté generace F-35, o něž projevila zájem česká vláda, jež o jejich akvizici bude do října 2023 s americkou stranou jednat. Barracuda Networks, další účastník výstavy, poskytuje řešení, která chrání data a aplikace od široké škály hrozeb. A představí se mnohé další americké společnosti působící na poli bezpečnostním a obranném.

Na FFF bude přítomno několik desítek zahraničních firem, některé zde budou poprvé, další do Prahy zavítají již poněkolikáté. Na každý pád zahraniční účast bude zajímavá svou produktovou rozmanitostí a jistě přitáhne pozornost tuzemského odborníka i laika.Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace