Na Dnech NATO si odbyde premiéru bojové vozidlo pěchoty Lynx

Na Dnech NATO si odbyde premiéru bojové vozidlo pěchoty Lynx
10 / 09 / 2018, 11:30

Bojové vozidlo pěchoty Lynx bude poprvé k vidění v České republice na akci Dny NATO v Ostravě.

Mošnovské letiště ve středu 12. 9. zažije v rámci akce Dny NATO premiéru bojového vozidla pěchoty Lynx od německé zbrojovky Rheinmetall. Vozidlo dopraví na letiště letoun An-124 Ruslan až z Austrálie. Lynx pak bude k vidění ve statické i dynamické ukázce. Security magazín přinese živý přenos z příletu Lynxu na svém Facebooku (www.facebook.com/securmagazin.cz).

Lynx se představil na letošním vojenském veletrhu Eurosatory v Paříži, na české akci Bahna 2018, kde se měl původně ukázat divákům, však chyběl. BVP Lynx tak bude bezpochyby jedním z hlavních taháků letošních Dnů NATO v Ostravě.

psali jsme: Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Lynx je v současné době dostupné ve dvou verzích: KF31 aKF41 (KF je zkratka německého termínu Kettenfahrzeug, který znamená “pásové vozidlo“). Vozidlo Lynx KF31 bylo poprvé představen v roce 2016, váží 38 tun a naprosto bezpečně pohodlně unese tříčlennou posádku a šestičlennou skupinu plně vybavených pěších jednotek.

psali jsme: Nový Lynx představen na Eurosatory 2018

S hmotností přes 40 tun má pak Lynx KF41 dostatek místa pro další dva vojáky. Obě vozidla – Lynx KF31 a Lynx KF41 – mohou být rychle a snadno konfigurována na jiné mise, včetně velících, řídících, průzkumných, technických, nebo evakuačních operací atd.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

 

Tagy článku