Slavnostní zahájení obranného veletrhu IDET 2021: Ministr Metnar mluvil o modernizaci armády

Slavnostní zahájení obranného veletrhu IDET 2021: Ministr Metnar mluvil o modernizaci armády
Autor: foto: redakce|Popisek: Zahájení veletrhu IDET 2021
06 / 10 / 2021, 11:00

Začal tradiční veletrh obranných bezpečnostních technologií IDET 2021 a na jeho zahájení nechyběl ani ministr obrany Lubomír Metnar a další političtí a vojenští činitelé.

Na zahájení mezinárodního obranného veletrhu IDET 2021 byli přítomni vysocí političtí a armádní činitelé v čele s ministrem obrany Lubomírem Metnarem, ministrem dopravy a průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem či ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem.

idet

Podle generálního ředitele Veletrhů Brno Jiřího Kuliše, který na slavnostním zahájení vystoupil, nebylo jisté, že se vůbec letošní rok veletrhu IDET 2021 uskuteční. Původně měl totiž veletrh proběhnout v tradiční květnový termín, ale kvůli pandemii koronaviru byl přesunut na podzimní.

Ministr obrany Metnar pak zdůraznil, že IDET 2021 představuje velmi dobrou možnost pro český zbrojní průmysl, aby se ukázal potenciálním zahraničním partnerům. Metnar dále hovořil o tom, že se ministerstvu obrany podařilo uzavřít dva důležité kontrakty - na dodávku samohybných houfnic Caesar od francouzské společnosti Nexter a protiletadlových kompletů SPYDER. Metnar zopakoval, že klíčové je podle něho pokračovat v modernizaci armády a dotažení klíčových zakázek.

idet3

idet5

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace