Na veletrhu DSEI 2021 bude představen nový britský proudový letoun od společnosti AERALIS

Na veletrhu DSEI 2021 bude představen nový britský proudový letoun od společnosti AERALIS
Autor fotografie: AERALIS LTD|Popisek: Nový modulární letoun od spol. Aeralis
30 / 08 / 2021, 13:00

Britská společnost AERALIS představí na veletrhu obranného průmyslu DSEI 2021 svůj modulární proudový letoun. Veletrh DSEI se koná od úterý 14. září do pátku 17. září na výstavišti ExCel v Londýně a společnost AERALIS bude vystavovat na svém stánku H7-440 v zóně Aerospace.

"Tým AERALIS, který se rychle vyvíjí a využívá generační skok v sadách konstrukčních nástrojů, bude demonstrovat přístup založený na modelovém systémovém inženýrství, který umožňuje efektivně vyhodnocovat výkonnost letounu již nyní, v digitálním testovacím a vyhodnocovacím prostředí, což přináší významné snížení rizik a výhody pro program.

Inteligentní integrovaný digitální podnik AERALIS také umožní rychlé iterace a certifikace modulární konstrukce letounu, aby mohl plnit nové role s novými konfiguracemi, a zároveň sjednotí konstrukční a provozní údaje, které zákazníkům pomohou optimalizovat jejich provoz." (z tiskové zprávy)

video: youtube

Tristan Crawford, generální ředitel společnosti AERALIS, uvedl: "Jsme velmi rádi, že se vracíme na veletrh DSEI a že můžeme na našem stánku v letecké zóně představit náš přístup k návrhu a vývoji letadel nové generace. AERALIS představuje krok vpřed v digitálně řízeném vývoji a certifikaci flexibilních letadlových systémů s otevřenou architekturou a těšíme se, že budeme moci na veletrhu DSEI předvést náš špičkový modulární přístup k vývoji letadel tváří v tvář průmyslu a zainteresovaným stranám."

Začátkem roku se společnost Aeralis dohodla na tříleté smlouvě s Úřadem pro rychlé schopnosti (Rapid Capabilities Office - RCO) Královského letectva na výzkum a vývoj nového modulárního přístupu k návrhu a vývoji budoucích letadel. Letoun by měl v budoucnu plnit plnou škálu úkolů od základního výcviku přes pokročilý a operační výcvik, akrobatické lety až po roli lehkého bitevního letounu.

RCO bude podporovat proces přezkoumání požadavků a návrhu, aby získal představu o tom, jak AERALIS definuje způsoby, jakými lze vyvinout a certifikovat širokou škálu budoucích leteckých systémů, které by mohly podpořit ambice RAF racionalizovat svůj budoucí letecký park, a to agilním, modulárním a komerčně orientovaným způsobem.

Defence and Security Equipment International (DSEI) je vojenský a bezpečnostní veletrh, který se koná každé dva roky a slouží jako fórum mezi vládami, národními ozbrojenými silami, průmyslem a akademiky. Jako podobné veletrhy a výstavy ve světě, DSEI poskytuje zúčastněným stranám v oblasti obrany příležitost navázat kontakty a představit své nejnovější produkty a nápady v oblasti letectví, pozemních a bezpečnostních technologií a společných domén. V roce 2019 veletrh DSEI přivítal 1700 vystavovatelů z 58 zemí. Letos nabídne expozici pozemních, leteckých, námořních, společných a bezpečnostních schopností, rozsáhlý program hlavních přednášek a seminářů a také debut DSEI Connect, virtuální platformy, která byla vytvořena s cílem umožnit přístup k obsahu DSEI a příležitostem k rozvoji podnikání pro ty, kteří se nemohou zúčastnit osobně.

Zdroj: ukdefencejournal.org.uk; dsei.co.uk; aeralis.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace