Na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET budou moci návštěvníci vidět i tank Leopard 2A4

Na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET budou moci návštěvníci vidět i tank Leopard 2A4
Autor fotografie: 270862, flickr (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Leopard 2A4
04 / 05 / 2023, 14:00

Na tradičním brněnském veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, který se koná ve dnech 24.-26. května, se kromě jiného také představí tank Leopard 2A4.

Blížící se veletrh IDET 2023 laickou i odbornou veřejnost zaujme mimo jiné také vystavením tanku Leopard 2A4. Vozidlo bude k vidění v rámci venkovní expozice a bude umístěno hned vedle českého tanku T-72 M. K 73. tankovému praporu v Přáslavicích postupně má celkově dorazit 14 těchto tanků a jedno vyprošťovací vozidlo.

Zmíněnou techniku získala Česká republika od Německa jako kompenzaci za svou pomoc Ukrajině. První z německých tanků převzala armáda v prosinci minulého roku. Jak informovala armáda minulý týden, do Přáslavic dorazily další dva tanky Leopard 2A4. Vojáci postupně absolvují přeškolovací proces na obsluhu německých tanků.

Kromě zmíněných vozidel pak Česká republika projevila zájem také o budoucí nákup dalších 50 tanků v nejmodernější verzi Leopard 2A7, jež mají sloužit k operačnímu nasazení. Pokud by tato zakázka nakonec realizovala, měla by tyto tanky vyrábět domácí průmysl ve spolupráci s německým výrobcem KMW.

Zdroj: BVV

Tagy článku