Nabídky na BVP nesplňují všechny požadavky a nelze je dále hodnotit. Proces nákupu byl zastaven

Nabídky na BVP nesplňují všechny požadavky a nelze je dále hodnotit. Proces nákupu byl zastaven
Autor: Ministerstvo obrany, army.cz|Popisek: CV90, LYNX KF41, ASCOD 42
05 / 11 / 2021, 16:00

Expertní komise ukončila posouzení nabídek na dodání 210 kusů pásových bojových vozidel pěchoty (BVP), které Ministerstvo obrany převzalo 1. září 2021 od tří potenciálních dodavatelů. Těmi jsou BAE Systems (Švédsko) s vozidlem CV90, GDELS (Španělsko) s vozidlem ASCOD a Rheinmetall Landsysteme (Německo) s vozidlem Lynx.

Závěr patnáctičlenné komise je jednoznačný a jednomyslný – nabídky všech tří uchazečů nejsou na základě předložených odpovědí/podkladů hodnotitelné, protože ani jedna nesplňuje všechny požadavky zadavatele. Identifikované nedostatky se týkají například chybějících či nepřesných údajů k technickým vlastnostem nabízených vozidel nebo neúplných informací ke spolupráci s českým obranným průmyslem.

Komise tudíž nebude dále posuzovat a zejména hodnotit stávající nabídky dodavatelů, o čemž byly firmy informovány dnes odeslaným dopisem.

O dalším postupu bude rozhodnuto.

Na dotaz Security Magazínu, zda budou uchazeči vyzváni k úpravě svých konečných nabídek, případně kdy, resp. zda bude o dalším postupu rozhodovat ještě stávající, nebo nový nastupující ministr obrany, odpověděl Jan Pejšek, vedoucí tiskového oddělení MO: "Vícekolové jednací řízení nebylo ukončeno, žádný z dodavatelů nebyl vyloučen. Nicméně není rozhodnuto o žádných konkrétních krocích ze strany MO ani stanoveny termíny. Bude se analyzovat možný další postup, aby byly připravené podklady pro nové vedení resortu obrany. Rozhodnutí, jak dále, současné vedení činit nebude."

Zdroj: Ministerstvo obrany

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace