Nahradí legendu Su-25 letoun vyvinutý z bombardéru, který se osvědčil v Sýrii?

Nahradí legendu Su-25 letoun vyvinutý z bombardéru, který se osvědčil v Sýrii?
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Su-25
07 / 11 / 2017, 09:00

Rusko může při vývoji jednomístného útočného letounu použít jako ,,předlohu" stíhací bombardér Su-34.

Tento plán potvrdil minulý týden pro agenturu TASS vrchní velitel ruských vzdušných sil Viktor Bondarev.

,,Můj názor je, že nový letoun má vycházet ze stíhacího bombardéru Su-34. Je to úžasné letadlo. Je dobře ovladatelné a má 8 tun bombového nákladu oproti 4 tunám, které může nést Su-25. Má navíc excelentní charakteristiky. Věřím, že je jednodušší vytvořit kokpit pro jednoho pilota a nechat zbytek, jak je," řekl Bondarenko.

psali jsme: Netradičný štart SU-25

,,Nový letoun podle Bondarenka bude mít stejné motory jako Su-34. Stíhací letouny budou vždy potřebné. Su-25 bylo zmodernizováno do verze Su-25SM3. Má velmi spolehlivou konstrukci, prošlo velkou modernizací a dá se i snadněji opravit. Věřím, že může létat dalších 10 - 15 let. Nicméně ho musíme stejně nahradit a zvažujeme nyní různé možnosti," uvedl vrchní velitel ruských vzdušných sil .

psali jsme: (VIDEO) Nálety Su-25 a Tupolev Tu-95 v Sýrii

Zdroj blízký agentuře TASS uvedl, že pokusné designové práce na vývoji útočného letounu, který má vycházet z koncepce stíhacího bombardéru Su-34, mají začít v roce 2018. Ruské ministerstvo obrany podepsalo první kontrakt na dodávku stroje Su-34 v roce 2008. Očekává se, že ruské ozbrojené síly dostanou dalších 150 - 200 Su-34. Stroj se v posledních měsích osvědčil hlavně v Sýrii, kde ničil strategické cíle Islámského státu.

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.