Nákup BVP: Odstoupení PSM bude začátkem konce celého tendru, ministerstvo přestalo tendru věřit, říká bývalý poslanec Martin Lank

Nákup BVP: Odstoupení PSM bude začátkem konce celého tendru, ministerstvo přestalo tendru věřit, říká bývalý poslanec Martin Lank
18 / 10 / 2019, 19:30

Security magazín přináší rozhovor s bývalým poslancem a prezidentem Národní stálé konference o bezpečnosti Martinem Lankem. Tématem rozhovoru byla horká aktualita v tendru na nákup 210 bojových vozidel pěchoty pro českou armádu. Co Lank soudí o tom, že společnost PSM, nabízející do soutěže vozidlo Puma, z tendru odstoupila a co to znamená pro další vývoj tendru?

Nejnovější událostí v největším armádním tendru na nákup nových BVP za 53 miliard je odstoupení společnosti PSM, který je výrobcem BVP Puma. PSM se rozhodla takto reagovat v důsledku změněného požadavku armády, respektive ministerstva obrany, které na jaře tohoto roku začala po uchazečích v tendru požadovat osádkovou věž.

                                    

Možnost přestavby vozidla podle požadavků Armády České republiky vyhodnotila společnost PSM jako příliš složitou a nákladnou, a nebude nabídku podávat, ačkoli se dříve zavázala požadavkům AČR vyhovět. "Přestože požadavky Armády ČR na nové pásové BVP společnost PSM plně respektuje, jsou natolik specifické, že jejich vývoj vyžaduje množství času," uvedla společnost.

Co si o nejnovější situaci myslí bývalý poslanec a současný prezident Národní stálé konference o bezpečnosti Martin Lank? A jaké to bude mít další důsledky v ostře sledovaném tendru? O tom a dalších souvislostech se více dozvíte v našem interview.

Tagy článku