Nákup BVP: Odstoupení PSM bude začátkem konce celého tendru, ministerstvo přestalo tendru věřit, říká bývalý poslanec Martin Lank

Nákup BVP: Odstoupení PSM bude začátkem konce celého tendru, ministerstvo přestalo tendru věřit, říká bývalý poslanec Martin Lank
18 / 10 / 2019, 19:30

Security magazín přináší rozhovor s bývalým poslancem a prezidentem Národní stálé konference o bezpečnosti Martinem Lankem. Tématem rozhovoru byla horká aktualita v tendru na nákup 210 bojových vozidel pěchoty pro českou armádu. Co Lank soudí o tom, že společnost PSM, nabízející do soutěže vozidlo Puma, z tendru odstoupila a co to znamená pro další vývoj tendru?

Nejnovější událostí v největším armádním tendru na nákup nových BVP za 53 miliard je odstoupení společnosti PSM, který je výrobcem BVP Puma. PSM se rozhodla takto reagovat v důsledku změněného požadavku armády, respektive ministerstva obrany, které na jaře tohoto roku začala po uchazečích v tendru požadovat osádkovou věž.

                                    

Možnost přestavby vozidla podle požadavků Armády České republiky vyhodnotila společnost PSM jako příliš složitou a nákladnou, a nebude nabídku podávat, ačkoli se dříve zavázala požadavkům AČR vyhovět. "Přestože požadavky Armády ČR na nové pásové BVP společnost PSM plně respektuje, jsou natolik specifické, že jejich vývoj vyžaduje množství času," uvedla společnost.

Co si o nejnovější situaci myslí bývalý poslanec a současný prezident Národní stálé konference o bezpečnosti Martin Lank? A jaké to bude mít další důsledky v ostře sledovaném tendru? O tom a dalších souvislostech se více dozvíte v našem interview.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace