Možný nákup letounu F-15X nenaruší stávající program stíhačů F-35, řekla šéfka Lockheedu

Možný nákup letounu F-15X nenaruší stávající program stíhačů F-35, řekla šéfka Lockheedu
10 / 02 / 2019, 15:00

Společnosti Lockheed Martin byly dány záruky z nejvyšších vojenských míst Pentagonu, že stávající program F-35 nebude negativně ovlivněn potenciálním nákupem letounů F-15X.

,,Pokud se americké letectvo rozhodne objednat letouny F-15X, nebude to na úkor F-35," prohlásila šéfka Lockheedu Marillyn Hewsonová. Dodala, že dostala ubezpečení v tomto směru od vysokých vojenských představitelů Pentagonu.

V prosinci informoval Blooomberg, že USAF plánuje nákup 12 nových letounů F-15X v roce 2020 za 1,2 miliard dolarů. Nicméně Generál Dave Goldfrein z USAF k tomu uvedl, že k pořízení letounů dojde za předpokladu, že vojenský rozpočet pro rok 2020 bude dostatečně navýšen, aby nákup strojů umožnil. A stejně jako Hewsonová uvedl, že program F-35 tím zůstane neovlivněn. Nic tak není zatím jisté.

F-15x

Jednomístný F-15X je nejnovější a zatím nejvýkonnější variantou stroje F-15 Eagle, určeného k vybojování vzdušné nadvlády. Letoun bude vybavena barevným displejem, ponese až 20 protiletadlových střel, bude schopen nést i protilodní a supersonické rakety a hlavně jedna letová hodina bude až o 5000 dolarů levnější než provoz stíhačů F-15C/D.

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace