Náměstek ministra obrany Daniel Koštoval skončil ve funkci

Náměstek ministra obrany Daniel Koštoval skončil ve funkci
03 / 01 / 2019, 12:30

Na konci minulého roku skončil ve své funkci náměstka ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval. Ten měl svůj post opustit na vlastní žádost. Funkci bude dočasně vykonávat současný ředitel Odboru dohledu nad akvizicemi Filip Říha. Na uvolněnou pozici pak bude vypsáno standardní výběrové řízení.

Koštovalovo funkční období spadá do doby, kdy na ministerstvu obrany probíhá dosud největší tendr na nákup nových BVP, dnes již bývalý náměstek pak v rezortu figuroval i v době zrušeného výběrového řízení na pořízení 12 víceúčelových vrtulníků pro naši armádu. Ten zrušila tehdejší ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová. O těchto tendrech SM pravidelně informuje ve svých článcích.

Možným důvodem Koštovala odchodu je zabrzdění armádních nákupů v poslední době. Ministr obrany Lubomír Metnar má totiž jako jednu z priorit modernizaci armády. Na druhou stranu se podařilo za Koštovalova působení na ministerstvu obrany prodloužit smlouvu na pronájem nadzvukových letounů Gripen. Pokračoval také proces přezbrojování vojáků ručními zbraněmi od České Zbrojovky.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace