Námořní pěchota testuje prototyp laserového systému CLWS

Námořní pěchota testuje prototyp laserového systému CLWS
Autor: Boeing
25 / 06 / 2019, 14:30

Kompaktní laserový zbraňový systém (Compact Laser Weapons System - CLWS) od společnosti Boeing je prototyp zbraně, kterou testuje v současné době americká námořní pěchota. Systém jí má pomoci v efektivní likvidaci dronů, ale nejen jich, uvedl server Defense News.

Tento protidronový systém je v současnosti namontován na bojovém vozidle Stryker a mají ho k dispozici v testovacím režimu americké jednotky v Evropě. 

Laser má výkon 5 kW je používán na krátkou vzdálenost proti rozmanité škále hrozeb, a to nejen dronů. Lehce může ,,utavit" například i komerční drony, může být také použit proti nepřátelskému snajprovi, k ochraně letišť či přístavů, může ničit překážky. Systém také může být namontován na třínohý stojan pro stacionární použití s generátorem.

CLWS v současné době prochází zkouškami, uvedl server Defense News. Americké ministerstvo obrany veří, že právě laserové systémy jsou dostupnější alternativou tradiční palebné síly a mohou efektivnějším způsobem likvidovat nepřátelské drony útočící na ,,mariňáky" na zemi.

CLWS nebude samostatnou zbraní, ale bude podle serveru Defense News sloužit jako součást rozsáhlejšího protidronového systému.

 

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace