Našla se zřícená japonská F-35, nebo ne? Američtí vojenští představitelé si protiřečí

Našla se zřícená japonská F-35, nebo ne? Američtí vojenští představitelé si protiřečí
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0)|Popisek: F-35A
01 / 05 / 2019, 14:30

Americký generál Charles Brown prohlásil, že zřícená japonská F-35 byla lokalizována a zvažují se operace za účelem jejího možného vyzvednutí. Tuto zprávu však později dementoval jeho kolega plukovník John Hutcheson, který uvedl, že stroj nalezen nebyl.

Japonská F-35, která se zřítila 9. dubna do Pacifiku, byla lokalizována, prohlásil generál a velitel amerických pacifických vzdušných sil Charles Brown. Informoval o tom list Nikkei Asian Review.

Nicméně noviny později kontaktoval plukovník John Hutcheson, ředitel public affairs u amerických sil v Japonsku, umístěných na letecké základně Yokota, a toto tvrzení dementoval. ,,Zřícený stroj nebyl na dně oceánu nalezen, americká armáda stále spolupracuje s japonskou na lokalizaci vraku," uvedl.

Ve skutečnosti se zatím našlo kus křídla letounu a stabilizátor, jak o tom informovala dříve některá japonská média, ale trup letounu nikoliv.

Před třemi týdny se ztratil Japoncům nad Pacifikem letoun F-35, který byl s dalšími třemi stroji F-35 na cvičném letu. Stalo se tak asi 30 minut poté, co stroj vzlétl ze vzdušné základny Misawa. USA a její nejvyšší vojenská místa mají eminentní zájem na tom, aby byl zřícený letoun nalezen včas a nezískala jej Čína či Rusko, které v Pacifiku operují.


Zdroj: asia.nikkei.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace