Následná objednávka zaměřovacího systému Fieldguard 3 z Brazílie

Následná objednávka zaměřovacího systému Fieldguard 3 z Brazílie
21 / 05 / 2019, 07:00


Düsseldorfský technologický koncern Rheinmetall získal prostřednictvím své švýcarské dceřiné firmy Rheinmetall Air Defence zakázku na další vojenské zaměřovací systémy Fieldguard 3. Objednal si je významný brazilský dodavatel vojenské techniky. Fieldguard je aktivní systém řízení palby, jehož speciální senzory umožňují vypočítat trajektorii střel a zajišťují tak maximální přesnost při útoku na vybrané cíle.

Stávající zákazník nyní rozšiřuje své kapacity o dva další systémy Fieldguard 3. Rheinmetall zde vystupuje jako subdodavatel brazilské společnosti Avibras, která v existující rámcové dohodě slouží jako generální dodavatel.  Hodnota nové zakázky z března 2019 se pohybuje v nižších desítkách miliónů eur.

Program započal v roce 2012 ve spolupráci s brazilskou společnosti Avibras u příležitosti realizace dělostřeleckého raketometného systému ASTROS 2020. Dělostřelecký radar Fieldguard 3 má dosah až 100 kilometrů.

Profesionální a otevřená spolupráce mezi společnostmi Rheinmetall a Avibra je vyzdvihována jako klasický příklad efektivní mezinárodní obranné spolupráce. Obě společnosti vidí další potenciál pro růst v několika zemích, zejména v Asii a v arabském světě. Tato zakázka opětovně zdůrazňuje vynikající expertízu společnosti Rheinmetall v oblasti vzdušné obrany a souvisejících senzorových systémů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace