National Interest - Lockheed Martin chce přijít s novou verzí F-22. Ta si má ,,vypůjčit" prvky z F-35

National Interest - Lockheed Martin chce přijít s novou verzí F-22. Ta si má ,,vypůjčit&quote; prvky z F-35
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0)|Popisek: F-22
07 / 09 / 2018, 11:00

Podle serveru nationalinterest.org zvažuje Lockheed Martin zkonstruování nové verze letounu F-22 Raptor.

Server nationalinterest.org informuje o tom, že společnost Lockheed chce přijít s novou variantou stíhacího letounu F-22 Raptor, který používá prvky stealth.

psali jsme: Video: Kdo má drsnější start - F-22 vs. Mig-29

Nicméně nový ,,derivát" nemá být pouze jednoduchou ,,předělávkou" původního letounu, ale má podle představ Lockheedu používat avioniku a další systémy s příslušným hardwarem z letounu 5. generace F-35. Nová varianta spolehlivého letounu F-22 pak má dále zahrnovat strukturální modifikace, možná i motory Pratt & Whitney F135 a blíže nespecifikované vylepšení týkající se povrchu stealth, informuje server nationalinterest.org.

Na druhé straně takový plán může jednoduše narazit, protože výroba letounu F-22 skončila a poslední stroj byl vyroben v roce 2011. USAF pak zaměřila svou pozornost na letoun F-35.

psali jsme: Ruský Suchoj T-50 budí rešpekt. Má však podobný problém ako americká F-22

Nicméně nic není definitivní, a jak už Security magazín informoval, v Pentagonu se začaly ozývat některé hlasy, které by podpořily opětovné nastartování produkce F-22. Ty však zatím nepřevažují nad těmi, jež odmítají obnovu výrobní linky, protože by s sebou nesla neúměrně vysoké náklady.

Není tak zdaleka jisté, že nová verze F-22 od Lockheedu, která by kombinovala některé důležité systémy z F-35 včetně prvků stealth, spatří světlo světa.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: nationalinterest.org

 

 

Tagy článku