National Interest: Proč jsou letouny F-22 v Evropě? Na odstrašení Rusů

National Interest: Proč jsou letouny F-22 v Evropě? Na odstrašení Rusů
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: F-22
15 / 08 / 2018, 14:00

Server nationalinterest.org se zamýšlí nad pobytem amerických letounů F-22 Raptor v Evropě. Podle něho mají jediný cíl - odstrašit Rusy v tomto regionu a zamezit potenciální agresi z jejich strany.

USAF vysadil eskadru bojových stíhaček F-22 Raptor na německou leteckou základnu Spangdahlem, aby zabránil možné agresi z jejich strany, míní server nationalinterest.org.

psali jsme: Počítá ještě US Air Force někdy s F-22?

,,Letectvo Spojených států vyslal jednu eskadru letounů F-22 Raptor, piloty a přidružené vybavení na leteckou základnu Spangdahlem v Německu, aby provedla vzdušné cvičení s ostatními letouny nasazenými v Evropě jakožto součásti cvičného nasazení, stojí v prohlášení Letectva Spojených států v Evropě (USAFE) z 8. srpna. Ten den letouny F-22 Raptor dorazily na leteckou základnu Spangdahlem a podle prohlášení USAFE zde zůstanou několik týdnů.

psali jsme: psali jsme: Video: První izraelský F-35A ve vzduchu

Americké raptory použijí základnu Spangdahlem jako hlavní leteckou platformu k nasazení do dalších částí Evropy, aby maximalizovaly možné výcvikové příležitosti s ostatními evropskými členy NATO. Server nationalinterest.org pak k tomu uvedl, že přítomnost těchto bojových letounů má jeden hlavní účel - odstrašit Rusy.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: nationalinterest.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace