NATO Days 2019: Armáda má mít kvalitní vybavení, aby se mohla v konfliktu účinně bránit, prohlásil v rozhovoru pro SM poslanec Tomáš Hanzel

NATO Days 2019: Armáda má mít kvalitní vybavení, aby se mohla v konfliktu účinně bránit, prohlásil v rozhovoru pro SM poslanec Tomáš Hanzel
15 / 11 / 2019, 14:00

Security magazín přináší ohlédnutí za letošními NATO Days v podobě exkluzivních rozhovorů s vysoce postavenými politickými představiteli, kteří byli přítomní na letošních NATO Days a hovořili o postavení českého průmyslu v současné době a důležitých armádních zakázkách. Dalším politikem, kterého jsme oslovili, byl poslanec a člen Podvýboru pro akvizice Tomáš Hanzel.

Hanzel vnímá především to, že NATO Days je akce s dlouhou tradicí a je svého druhu největší událostí v Evropě. Podle poslance si NATO Days získaly za léta, kdy se konají, velkou popularitu nejen mezi Čechy, ale také Slováky či Poláky, kteří tuto akci navštěvují.

                                       

Podle Hanzela ja na druhé straně důležité, že ČR musí mít silnou armádu, dbát na to, aby byla dobře připravená, a současně dbát na naši bezpečnost a nic nepodcenit zvlášť v této době.

Na otázku, jaké by měly být priority u velkých armádních zakázek, jestli například ochrana života vojáků či míra podílu českých firem v těchto zakázkách, odpovědel Hanzel, že ,,mix výše zmiňovaného by byl ideální. Ne vždy to lze takto sladit, jak podotkl poslanec, nicméně prioritou by mělo být to, aby česká armáda měla kvalitní vybavení, aby se ČR v případě hrozby dokázala účinně bránit.

 

 

 

 

 

Tagy článku