NATO Days 2019: Bezpečnost je klíčová věc pro budoucnost každé země, říká v rozhovoru pro SM hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

NATO Days 2019: Bezpečnost je klíčová věc pro budoucnost každé země, říká v rozhovoru pro SM hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák
Autor fotografie: screenshot Youtube
11 / 11 / 2019, 14:00

Security magazín přináší ohlédnutí za letošními NATO Days v podobě exkluzivních rozhovorů s vysoce postavenými politickými představiteli, kteří byli přítomní na letošních NATO Days a hovořili o postavení českého průmyslu v současné době a důležitých armádních zakázkách. Dalším politikem, kterého jsme na NATO Days 2019 zpovídali, byl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Stejně jako další političtí činitelé, které jsme oslovili, i Vondrák pozitivně kvitoval konání akce, která se navíc konala v jeho ,,domovském" kraji. Hejtman a současně poslanec si pochvaloval také hojnou účast na této významné události, která je největší bzpečnostní přehlídkou v Evropě. ,,Bezpečnost je klíčová věc pro budoucnost každé země," uvedl v rozhovoru Vondrák.

                                   

NATO Days 2019 vnímá Vondrák jako příležitost pro české i zahraniční firmy ukázat své produkty či schopnosti. V této souvislosti v rozhovoru hejtman Moravskoslezského kraje podotkl, že jím vedený kraj zahájil určité rozhovory na téma i možné účasti dalších amerických firem, které se sice nezabývají obranou, ale mohli by být v budoucnu přítomné na dalších ročnících NATO Days. Vondrák zatím neprozradil které, je to vše otázkou jednání.

Co se týče zapojení českých firem do významných armádních tendrů - na víceúčelové vrtulníky a nákup nových BVP, hejtman podotkl, že to je jednou z jeho priorit a mělo by to tak při těchto zakázkách být vždy. Vondrák řekl, že armáda by měla být zdrojem financování i dalších věcí, přičemž poukázal na to, že například americká armáda financuje výzkum, což v ČR běžné není. Nicméně jak zdůraznil,  je třeba, aby byl obranný průmysl či byznys přinesl i ,,vedlejší přínos" ekonomice.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace