NATO Days 2019 - Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava bude k vidění technika od předních světových zbrojovek. SM přinese z prestižní přehlídky exkluzivní reportáže

NATO Days 2019 - Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava bude k vidění technika od předních světových zbrojovek. SM přinese z prestižní přehlídky exkluzivní reportáže
19 / 09 / 2019, 19:00

Ve dnech 21.-22.9. 2019 proběhne na Letišti Leoše Janáčka proběhne největší bezpečnostní přehlídka v Evropě. Na akci, která každoročně přiláká desetitisíce diváků, ukážou svou techniku přední světové zbrojovky. Událost je tentokrát zaměřená na připomenutí 20. výročí vstupu České republiky do NATO. Partnerským státem tentokrát bude Rumunsko. Na místě bude stejně jako minulý rok tým Security magazínu, který přinese z očekávané akce exkluzivní materiály.

Dlouho očekávaná událost NATO Days 2019 začne již tuto sobotu a potrvá do neděle. Akce bude provázaná s připomenutím 20. výročí vstupu České republiky do NATO. Jako v minulých ročnících se mohou návštěvníci, kterých přišlo minulý rok na tuto přehlídku okolo 200 000 tisíc, těšit na statické i dynamické ukázky vozidel, letecké a jiné techniky od předních světových zbrojovek. Na letištní ploše bude vystavena jak starší, tak nejmodernější technika.

Diváci tak budou mít možnost si prohlédnout například obrněný kolový transportér Pandur II, hlavní bojový tank T-72 M4 CZ, bezpilotní průzkumný letoun ScanEagle, JAS-39 Gripen, letoun L-39NG, ze zahraniční techniky zmiňme letoun F/A-18 Hornet, Eurofighter Typhoon, Panavia Tornado, Hawk Mk.51 a mnoho dalšího. Z pozemní techniky se představí rovněž hlavní bojový tank Leopard 2, BVP Puma, vozidlo Oshkosh, Land Rover Defender nebo obrněný kolový transportér Boxer.

USA stejně jako loni ukáží své ,,letecké obry" - B-52 Stratofortress či vojenský letoun pro doplňování paliva KC-135 Stratotanker. Ty doplní i vrtulníky AH-1Z Viper a UH-1Y Venom od firmy Bell. Zmíněné stroje dodá tato americká společnost české armádě v rámci zakázky na 12 nových vrtulníků.

Partnerským státem je pro letošní rok Rumunsko, které přiveze na akci například vozidlo Piranha III, vrtulník IAR 330 Puma, samohybný protiletadlový systém Flakpanzer Gepard. Zajímavé bude i představení mobilní nemocnice či mobilního velícího střediska.

Diváci nebudou ochuzeni o oblíbené dynamické ukázky, v nichž najdou i ,,českou stopu". Návštěvníci uvidí třeba hromadný seskok 40 českých a polských výsadkářů ze dvou letounů C-295.

Stejně jako minulý rok, nebude na místě chybět ani tým Security magazínu, který chystá pořídit z této významné akce exkluzivní materiály včetně série reportáží, videí a rozhovorů se zajímavými osobnostmi. Sledujte náš Facebook, Twitter a YouTube kanál Security magazínu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace