NATO Days 2019: Zapojení českých firem do tendrů je pro mě obrovsky důležitá otázka, prohlásil v rozhovoru pro SM poslanec Michal Ratiborský

NATO Days 2019: Zapojení českých firem do tendrů je pro mě obrovsky důležitá otázka, prohlásil v rozhovoru pro SM poslanec Michal Ratiborský
04 / 11 / 2019, 14:00

Security magazín přináší ohlédnutí za letošními NATO Days v podobě exkluzivních rozhovorů s vysoce postavenými politickými představiteli, kteří byli přítomní na letošních NATO Days a hovořili o postavení českého průmyslu v současné době a důležitých armádních zakázkách. Po Janu Hamáčkovi přinášíme další rozhovor s poslancem a členem Výboru pro obranu Michalem Ratiborským.

Na úvod Ratiborský stejně jako Hamáček vyslovil podporu k takovým akcím, jako jsou NATO Days, přičemž vyzdvihl, že pro Moravskoslezský kraj je obrovská pocta, že se tato událost koná právě tam.

                                   

Podle Ratiborského je dobře, že na NATO Days se prezentovaly kromě hojně zastoupených zahraničních firem také české společnosti, pro něž je zmíněná akce velmi dobrou příležitostí, jak ukázat své kvality. Zmínil například v této souvislosti Českou zbrojovku Uherský Brod. Rozhovor se dotkl samozřejmě i velkých armádních tendrů a zapojení českých firem do nich. Ratiborský prohlásil, že je to pro něho otázka prvořadého významu, doslova řekl ,,obrovsky důležitá".

Část výroby se podle něho měla v rámci těchto tendrů přenést do České republiky, protože by to mimo jiné přineslo práci místním občanům. Na otázku zda bude trvat na tom, aby bylo dopředu jasně stanoveno, kolik procent českých firem se má tendrů účastnit, odpověděl poslanec: ,,Určitě to bude mým zájmem, ať se toto stane, nevím, jestli na tom budu striktně trvat, záleží na tom, jak dopadnou tendry."

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace