NATO potvrdilo americký plán rozmístit v Rumunsku protiraketový štít THAAD

NATO potvrdilo americký plán rozmístit v Rumunsku protiraketový štít THAAD
14 / 04 / 2019, 08:30

Server defence-blog.com informoval, že NATO potvrdilo americký plán na rozmístění protiraketového štítu THAAD (Terminal High Altitude Area Defense system) v Rumunsku.

Podle prohlášení NATO plní USA svůj závazek k alianční balistické raketové obraně dočasným rozmístěním protiraketového štítu THAAD v rumunské obci Deveselu v místním podpůrném námořním zařízení.

Podle prohlášení NATO bude jednotka pod operační kontrolou aliance a plnou politickou kontrolou Severoatlantické rady. Prohlášení rovněž zdůraznilo, že v souladu s aliančním systémem balistické raketové obrany se bude THAAD v Rumunsku soustředit na potenciální hrozby z území mimo euroatlantickou oblast.

Moderní systém THAAD, za nímž stojí společnost Lockheed Martin, ničí nepřátelské rakety v poslední fázi jejich letu, jen asi minutu před zasažením předpokládaného cíle. Dostřel systému je asi 200 km. THAAD je umístěn například v Jižní Koreji k nelibosti Číny a KLDR či ve Spojených arabských emirátech.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace