Nebudeme nečinně přihlížet tomu, jak členové NATO kupují zbraně od našich nepřátel, prohlásil americký viceprezident Mike Pence

Nebudeme nečinně přihlížet tomu, jak členové NATO kupují zbraně od našich nepřátel, prohlásil americký viceprezident Mike Pence
Popisek: Mike Pence
17 / 02 / 2019, 07:15

Americký viceprezident Mike Pence vyzval Turecko, aby nepokračovalo v nákupech ruských protivzdušných systémů S-400.

Také Turecko bylo předmětem debaty na mnichovské bezpečnostní konferenci a vzal si ho ,,na paškál" americký viceprezident Mike Pence. Tomu se vůbec nezamlouvá, že Turecko kupuje od Ruska protivzdušné komplety S-400. ,,Nebudeme nečinně přihlížet tomu, jak členové NATO kupují zbraně od našich nepřátel," řekl na konferenci Pence a svá slova adresoval Erdoganově režimu. Vyzval Turecko, ať nepokračuje v dohodách o nákupu S-400 od Ruska.

Podle amerického viceprezidenta nemohou USA zajistit obranu Západu, když někteří členové aliance (Turecko) se stávají závislými na Východu. Turecko kupuje od Ruska protiletadlové komplety S-400, což budí nelibost USA, zvláště když Turecko zvažovalo, že si k nim ještě ,,přikoupí" americké systémy Patriot. Nicméně USA daly jasnou podmínku, že svolí k prodeji mobilního raketového systému Patriot pod podmínkou, že Turecku ustoupí od nákupu ruských protivzdušných kompletů S-400.

Prezident Recep Erdogan však již před časem naznačil, že nákup systémů S-400 je již hotovou věcí. Navíc dodávka systémů S-400 je již smluvně zavázána, když v roce 2017 podepsalo Turecko s Ruskem kontrakt na dodávků protivzdušných kompletů. Jejich instalace má podle plánů začít v říjnu tohoto roku.

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace