Nejnovější raketová korveta Vyšnij Voločok třídy Bujan-M začala s námořními testy

Nejnovější raketová  korveta Vyšnij Voločok třídy Bujan-M začala s námořními testy
Popisek: ruská korveta
17 / 09 / 2017, 13:30

Ruské námořnictvo testuje další korvetu Vyšnij Voločok z Projektu 21631 (třída Bujan-M či třída Grad Svijažsk).

Mluvčí Černomořské flotily Vjačeslav Truchačev potvrdil, že nejnovější korveta Vyšnij Voločok z Projektu 21631 se vydala na moře, aby tam absolvovala sérii zkoušek. Korveta má k dispozici veškeré potřebné vybavení.

Aby testy probíhaly hladce, bude mít Vyšnij Voločok z k dispozici pomocná plavidla z námořní základny Novorossijsk.

psali jsme: Rusko objednává nové "arktické" hlídkové lodě Project 23550

Vyšnij Voločok je šesté válečné lavidlo z modernizované třídy Bujan-M, které má zvýšený výtlak a je vyzbrojeno univerzálními raketami Kalibr, které mohou zasáhnout cíle na moři, tak na pobřeží.

Raketové korvety z Projektu 21631 představují pro ruské námořnictvo, respektive Černomořskou a Kaspickou flotilu, jednu z priorit. Do roku 2017 bylo objednáno 10 jednotek této třídy. Prvním plavidlem z třídy Bujan-M je korveta Grad Svijažsk, která byla uvedena do služby v roce 2014, stejně jako další čtyři korvety. Další čtyři - Orechovo-Zujevo, Ingušetija, Grajvoron a Grad se zatím staví. 

psali jsme: Nová ruská víceúčelová korveta Gromkij byla spuštěna na vodu

 

Zdroj: navyrecognition.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.