Nejstarší americké křižníky mají svého zastánce. Vlivný kongresman volá po prodloužení jejich služby

Nejstarší americké křižníky mají svého zastánce. Vlivný kongresman volá po prodloužení jejich služby
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: USS Cape
24 / 10 / 2017, 12:00

Vlivný kongresman Rob Wittman se zasazuje, aby nejstarším americkým křižníkům byla prodloužena aktivní služba.

Prodlouží se ,,obstarožním" americkým křižníkům jejich aktivní služba? Přesně po tom volá vlivný virginský kongresman Rob Wittman. 

Ten se zasazuje o to, aby 11 nejstarších amerických křižníků vstoupilo do programu ,,prodloužené životnosti" těchto plavidel, čímž se prodlouží jejich aktivní služby v US Navy. Podle kongresmana je z hlediska potřeb US Navy lepší, když tyto křižníky budou sloužit dál, než aby byly ze služby definitivně vyřazeny. 

psali jsme: Video: Jaderné monstrum křižník Petr Veliký odpaluje raketu Granit

Server DefenseNews informoval o tom, že US Navy plánuje vyřadit ze služby 11 nejstarších křižníků počínaje rokem 2020 tempem dva ročně. Pokud tak vše půjde podle tohoto plánu, budou křižníky Bunker Hill a Mobile Bay vyřazeny ze služby v roce 2020, Antietam a Leyte Gulf v roce 2021, San Jacinto a Lake Champlain v roce 2022, Phillipine Sea a Princetown o dva roky později, Normandy a Monterey v roce 2025 a Chancellorsville v roce 2026.

psali jsme: Po srážce amerického torpédoborce se pohřešuje deset námořníků

Nejnovější americké křižníky nyní procházejí modernizačním programem, který má za úkol prodloužit jejich životnost až do konce dekády roku 2030. ,,Místo toto, abychom diskutovali o vyřazení těchto křižníků, potřebujeme více časů diskutovat o jejich údržbě, modernizaci a prodloužení služby všech 22 křižníků," prohlásil Wittman, který se rovněž snaží se svým mississippským kolegou, senátorem Rogerem Wickerem o to, aby se americká flotila rozšířila na 355 plavidel. Wittman se domnívá, že právě modernizací, přestavbou či opravou nejstarších křižníků je možné se na toto číslo v budoucnu dostat.

psali jsme: Jaderný křižník Admiral Nakhimov se stane nejmocnější lodí ruské flotily

Bryan Clark, bývalý ponorkový důstojník a analytik s Wittmanem souhlasí, zdůraznil však, že modernizační program pro tyto křižníky by měl zohlednit stárnoucí trupy plavidel, které mají omezenou životnost.

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.