Největší vojenský tendr v historii Austrálie vyhrál německý Rheinmetall. Dodávat vojenskou techniku může v i Česku

Největší vojenský tendr v historii Austrálie vyhrál německý Rheinmetall. Dodávat vojenskou techniku může v i Česku
Popisek: obrněný transportér Boxer
19 / 04 / 2018, 17:00

Společnost Rheinmetall Defence vyhrála tendr na dodávku obrněného transportéru Boxer pro australskou armádu. Celkově australská armáda koupí 211 těchto vojenských vozidel. První vozidla mají být dodána v roce 2020. Takový úspěch může být pozitivním signálem i do České republiky, kde se Rheinmetall uchází o zakázku s bojovým vozidlem pěchoty Lynx.

Celková hodnota zakázky pro australskou vládu je kalkulována na 3,3 miliardy amerických dolarů (82,5 miliardy korun).

Samotný Boxer bude dodáván v několika variantách od průzkumné, přes ambulanční až po velitelskou. Modulární konstrukce navíc umožňuje úpravu vozidla dle aktuální potřeby armády.  Boxer nahradí stávající zastaralou verzi australských obrněných vozidel a podstatně zvýší bojovou hodnotu australským pozemních sil. Definitivní výběr Boxera přichází po více než 12 měsíčním testování ze strany Australanů. 

psali jsme: Exkluzivně: Největší německá zbrojovka Rheinmetall chce bojová vozidla pro armádu vyrábět v Česku

Rheinmetall uvedl, že zároveň zřídí vojenský komplex přímo v australském Queenslandu, který bude spolupracovat na dodávce a zároveň umožní práci na budoucích programech pozemních vozidel. 

Rheinmetall bojoval o zakázku proti společnosti BAE Systems, který společně s firmou Patria z Finska nabídly vozidlo Patria.

psali jsme: Bojové vozidlo LYNX od firmy Rheinmetall – víceúčelová, silná „kočkovitá šelma“ pro české ozbrojené síly

Zajímavé je, že Rheinmetall se utká s BAE Systems i o dodávku bojových vozidel pěchoty pro českou armádu. Do armádních testů německý Rheinmetall nasadil svá vozidla Puma a Lynx, BAE systems sází na CV 90.

První australský úspěch Rheinmetallu nemusí být poslední. Společnost je totiž považována za favorita i pro další fázi nákupu bojové techniky v Austrálii. Aktuální soupeření tak jednoznačně vyznívá pro německý koncern.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace