Největším cvičením pozemních sil v České republice bude letos CZECH LION

Největším cvičením pozemních sil v České republice bude letos CZECH LION
Popisek: CZECH LION
16 / 01 / 2019, 12:00

Letos proběhne na území České republiky mezinárodní cvičení s přiléhavým názvem CZECH LION. To bude pro tento rok největším cvičením pozemních sil u nás.

Největším cvičením pozemních sil u nás bude CZECH LION 2019, jež se uskuteční letos od 30. 9. do 11. 10. Do něho se kromě českých vojáků také zapojí armády zemí V4. V úterý se za tímto účelem konala první plánovací konference, které byli přítomní zástupci Maďarska, Polska a Slovenska. Informovala o tom armáda ČR na svém Twitteru

doporučujeme: Kvalitní moderní útočný vrtulník je neocenitelným prostředkem na bojišti, říká bývalý náčelník Generálního štábu ČR Jiří Šedivý

Tohoto cvičení, nejdůležitějším pro českou armádu pro tento rok, se zúčastní zhruba 500 vojáků ze zemí V4, na akci má přijet asi 50 kusů těžké techniky. Česká republika bude zastoupena 7. mechanizovanou brigádou. Cvičení proběhne ve vojenském prostoru Libavá.

Ministerstvo obrany má v plánu účast na 145 vojenských cvičeních v zahraničí. To je o tři více než minulý rok.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace