Největším zahraničním odběratelem letounů F-35 může být brzy Japonsko. Nakoupí dalších 105 těchto strojů

Největším zahraničním odběratelem letounů F-35 může být brzy Japonsko. Nakoupí dalších 105 těchto strojů
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: F-35A
19 / 01 / 2019, 18:00

Japonsko schválilo další nákup 105 letounů 5. generace F-35A, informoval server ukdefencejournal.org.uk

Japonsko nebývale posiluje své letectvo, což je vedeno snahou bránit čínské rozpínavosti v regionu. Země vycházejícího slunce nakonec nakoupí dalších 105 letounů F-35 vedle 42 již schválených. Potvrdila se tak informace, o níž informoval SM v prosinci, že japonská vláda zvažuje obří nákup dalších letounů F-35.

psali jsme: Japonsko se chce vložit do sporu v Jihočínském moři. Do oblasti vysílá největší válečnou loď od druhé světové války

Pořízení celkem 147 letounů by z Japonska učinilo největšího zahraničního zákazníka v rámci programu F-35. Stroje 5. generace mají nahradit zastarávající letouny F-4, jichž má japonské letectvo v aktivní službě v současné době 71. Podle výrobce F-35, firmy Lockheed Martin, dokazují tyto velké nákupy, že Japonsko těmto strojům dlouhodobě věří.

doporučujeme: Čína varuje Japonsko: Nestavte letadlové lodě z vašich vrtulníkových torpédoborců, ohrožujete mír

Japonsko reaguje podle svých nejvyšších politických a vojenských představitelů na čínskou hrozbu, a proto činí adekvátní protiopatření. Jedno z nich je právě posílení letectva americkými stroji 5. generace.

 

Zdroj: ukdefencejournal.org.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.