Německá letecká škola rozšířila svou výcvikovou flotilu o Bell 505

Německá letecká škola rozšířila svou výcvikovou flotilu o Bell 505
Autor: Bell|Popisek: Bell 505
08 / 12 / 2021, 13:00

Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že německá letecká škola kayfly podepsala smlouvu na nákup vrtulníku Bell 505. Ten bude používat spolu s dalšími dvěma stroji Bell 206 k výcviku začínajících pilotů.

„Letecká škola kayfly je dlouhodobým zákazníkem společnosti Bell a nás mimořádně těší, že pro svoje výcvikové operace bude provozovat letoun Bell 505,“ řekl Duncan De Velde, výkonný ředitel Bell pro Evropu. „Bell 505 kombinuje dostupnou cenu s nízkými provozními náklady a pokročilou technologií – což jsou zásadní faktory pro provozovatele, kteří hledají moderní výcvikové letouny,“ dodal.

Společnost kayfly se sídlem v Severním Porýní-Vestfálsku poskytuje profesionální výcvik budoucím pilotům vrtulníků. Téměř 18 let k tomu využívá stroje Bell a nabízí individuální výuku s využitím špičkového vybavení. Kromě toho zajišťuje vyhlídkové lety, kyvadlovou dopravu a komplexní zážitky z létání vrtulníky Bell pro evropské i světové zákazníky.

„Po mnoho let sloužil Bell 206 jako vynikající výcviková platforma pro naše piloty,“ řekl Kay Stabenow, pilot a generální ředitel společnosti kayfly. „Na nový Bell 505 se už moc těšíme, pomůže nám modernizovat naši stávající flotilu a poskytovat i nadále prvotřídní výcvik pilotům.“

Ve více než 55 zemích na šesti kontinentech světa je v provozu přes 300 strojů Bell 505, jež celkově nalétaly více než 75 000 hodin. Vrtulník je navržen tak, aby poskytoval snadný a efektivní letový zážitek a zároveň nabízel přidanou hodnotu při výcviku pilotů, nejrůznějších misích, v záchranné službě i pro soukromé provozovatele.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace