Německá zbrojovka Rheinmetall zvažuje žalovat německou vládu kvůli embargu uvalenému na Saúdskou Arábii

Německá zbrojovka Rheinmetall zvažuje žalovat německou vládu kvůli embargu uvalenému na Saúdskou Arábii
06 / 02 / 2019, 17:30

Přední německá zbrojovka Rheinmetall zvažuje podat žalobu na německou vládu kvůli ušlému zisku. Německo kvůli loňské vraždě novináře Džamála Chašúkdžího na istanbulské ambasádě uvalilo embargo na vývoz zbraní do Saúdské Arábie.

Vzhledem k tomu, že Saúdská Arábie je jednou ze zemí, kam Rheinmetall exportuje, chce zbrojovka podat kvůli embargu žalobu na německou vládu, když bude embargo pokračovat.

Vedení Rheinmetallu poslalo dopis německému ministrovi hospodářství Peterovi Altmeierovi, v němž hrozí žalobou vládě, pokud nezruší zbrojní embargo. Ministr hospodářství Altmaier však uvedl, že vláda nemá v úmyslu znovu povolit vývoz zbraní do Saúdské Arábie, a tak je pravděpodobné, že Rheinmetall skutečně německou vládu zažaluje kvůli finanční kompenzaci.

Embargo na na vývoz zbraní do Saúdské Arábie uvalila německá vláda těsně po vraždě novináře Džamála Chašúkdžího, který byl zavražděn loni na istanbulské ambasádě. Německá kancléřka vyzvala i ostatní země, aby rovněž uvalily embargo na vývoz zbraní do Saúdské Arábie.

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku