Německý zbrojní koncern Rheinmetall přichází do ČR. Bojové vozidlo Lynx pro českou armádu chce vyrábět v České republice

Německý zbrojní koncern Rheinmetall přichází do ČR. Bojové vozidlo Lynx pro českou armádu chce vyrábět v České republice
Autor fotografie: Rheinmetall|Popisek: Lynx
17 / 07 / 2018, 19:30

Jedna z největších světových zbrojovek Rheinmetall oficiálně oznámila, že otevře svou pobočku v České republice. Tento krok úzce souvisí s tendrem na dodání nových bojových vozidel pěchoty pro českou armádu v rekordní hodnotě 53 miliard korun. Německý koncern vstupuje do soutěže se zbrusu novým vozidlem Lynx. Rheinmetall v případě úspěchu plánuje vyrábět toto vozidlo v České republice.

Cílem Rheinmetallu je vybudovat si v České republice takové zázemí, aby bylo možno Lynx vyrábět z podstatné části zde. Mají vzniknout nejen vlastní kapacity, ale dojde k oslovení českých strojních, elektronických a technologických firem s nabídkou spolupráce. Zásadní bude schopnost dodávat produkty ve špičkové „německé“ kvalitě.

psali jsme: Bojové vozidlo LYNX od firmy Rheinmetall – víceúčelová, silná „kočkovitá šelma“ pro české ozbrojené síly

Přidanou hodnotou pro Českou republiku by tak bylo, že zásadní část z 53 miliardového tendru by se realizovala u nás. To by samozřejmě mělo pozitivní dopad na HDP a zaměstnanost. Důležité je, že by šlo o obory s vysokou přidanou hodnotou a tím i s potenciálem na vysoké platy pro české zaměstnance.

Kromě produkce pro český tendr na bojová vozidla pěchoty má Rheinmetall v České republice i dlouhodobé plány. Udržitelnost projektu se plánuje na 30 let. Výroba bojového vozidla Lynx pro českou armádu má být jen prvním krokem. Produkty Rheinmetall z České republiky se mají dodávat do celého světa.

psali jsme: Nový Lynx představen na Eurosatory 2018

Rheinmetall obdobný model uskutečňuje už v Austrálii, kde vyhrát tendr na dodávku 211 kolových bojových vozidel Boxer. Podle plánu by to Austrálii mělo přinést 1400 nových pracovních míst, přičemž by se na dodávkách mělo podílet přes 40 místních firem.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace