Není žádný důkaz, že ruské protivzdušné systémy S-400 představují hrozbu NATO, prohlásil turecký prezident Erdogan

Není žádný důkaz, že ruské protivzdušné systémy S-400 představují hrozbu NATO, prohlásil turecký prezident Erdogan
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0)
07 / 08 / 2019, 09:00

Podle tureckého prezidenta Recepa Erdogana neexistuje žádný důkaz svědčící o tom, že by ruské protivzdušné komplety S-400 představovaly riziko pro NATO.

Turecký prezident Recep Erdogan prohlásil v rozhovoru pro televizi Habertürk, že protivzdušné komplety S-400, neznamenají pro NATO riziko či hrozbu. ,,Není žádný důkaz, který by prokázal, že systémy S-400 mohou poškodit NATO či letouny F-35," řekl v rozhovoru turecký prezident. Ten dodal, že pro Turecko byl nákup ruských protivzdušných systémů pouze ,,obchodním krokem" bez dalších konotací. 

Podle Erdogana také nabídla Ankara Washingtonu zřízení společné turecko-americké komise, která by se vypořádala s problémy, které pro americkou stranu nákup S-400 představuje.

Právě nákup ruských protivzdušných systémů S-400 významně zhoršil americko-turecké vztahy a vnesl do NATO, jejímž je Turecko členem, zvýšené napětí. USA se rozhodly v červenci vyřadit Turecko z programu F-35, což prakticky znamená, že Ankara může zapomenout na letouny F-35. Rovněž turečtí piloti se přestali cvičit na těchto strojích 5. generace. 

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace