Neobvyklé video dvou Su-57 pohledem dronu

Neobvyklé video dvou Su-57 pohledem dronu
Popisek: Dvě Su-57
02 / 06 / 2018, 14:00

Zajímavé video sdílel ruský online televizní kanál "Zvezda". Ukazuje dva stíhací letouny Su-57 létají v těsné formaci během ruského show "Aviadart 2018".

Podle zpravodajské agentury TASS byly dva ruské letouny páté generace pilotovány zkušebními piloty Experimentálního designového úřadu  Andrejem Šendrikem a Igorem Kruglikovem.

Krátké video neukazuje nic nového o kontroverzním Su-57 (dříve označené jako T-50 či PAK FA), který nedávno dokončil krátké propagandistické nasazení v Sýrii, ale je zajímavé proto, že bylo natočen dronem a poskytuje jiný úhel pozorování.

Psali jsme: Turecký sen o F-35 se rozplývá. Američtí zákonodárci chtějí zakázat možný prodej stíhaček páté generace ,,nepřátelskému a násilnickému" Turecku

Pokud se povede zákonodárcům USA zabránit prodeji F-35 Turecku, může být nadějí pro Su-57 turecký trh poté, co Indie od nákupu stále nedokončeného stroje ustoupila. "Show plane" ruského vojenského průmyslu se zatím ukazuje jako veliký průšvih a možná ne zcela pochopení konceptu letounů páté generace. Podle indické strany PAK-FA není tak neviditelný, jak by měl být letoun páté generace a vyčítají i špatnou avioniku a senzorové systémy.

Psali jsme: Indie odpískala projekt na společný stíhač páté generace s Ruskem

Pokud tedy dojde k výměně trhů, pak má Indie mnohem větší šanci mít funkční F-35 dříve, než Turecko první Su-57.

Psali jsme: Lockheed Martin nabídl Japonsku hybrid F-22 a F-35

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace