Neoficiálně: Polsko už předalo první Leopardy Ukrajině. Lov ruských obrněnců může začít

Neoficiálně: Polsko už předalo první Leopardy Ukrajině. Lov ruských obrněnců může začít
Autor fotografie: Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační obrázek tanku Leopard 2A4
24 / 02 / 2023, 12:30

Premiér Mateusz Morawiecki bude v pátek v Kyjevě informovat svět o tom, že Polsko již dodalo Ukrajině první tanky Leopard, říkají neoficiálně polské vládní zdroje.

11. ledna ve Lvově prezident Andrzej Duda oznámil, že Polsko se rozhodlo předat Ukrajině rotu tanků Leopard 2 v rámci budování mezinárodní koalice proti ruské agresi.

Video: YouTube

Německo, které je výrobcem těchto tanků, se koncem ledna také dohodlo na dodávce tanků Leopard 2 Ukrajině.

Podle německého ministerstva obrany má být vedoucí zemí mezi dárci tanků Leopard 2A4 Polsko (Polsko má darovat 14 tanků, Ukrajina obdrží čtyři tanky tohoto typu z Kanady) a Německo, které dodá verze 2A6.

Informace se objevila i na proruském kanále War Monitor na sociální síti Twitter.

Ruský portál Pravda.ru komentoval situaci s Leopardy jako smutnou událost pro Německo, které bylo Spojenými státy dotlačeno k dodávce tanků. Berlín se stal „nejtlustším býkem“ mezi vazaly Spojených států, který je veden na porážku. A prostě už nemá ruské zdroje, aby tomuto scénáři odolal, tvrdí Pravda.ru.

Na ruském Telegramu si uživatelé začali sdílet informace, jak "zabít" Leoparda.

Zdroj: tvp.info, War Monitor

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.