Nepodporuji zákaz všech olověných střel a nábojů, nemáme adekvátní náhradu, říká poslanec Kolářík

Nepodporuji zákaz všech olověných střel a nábojů, nemáme adekvátní náhradu, říká poslanec Kolářík
Autor: Foto: redakce|Popisek: Veronika střílí otázky
04 / 10 / 2021, 13:00Do dalšího dílu předvolebního pořadu Security Magazínu si Veronika Tušlová pozvala předsedu Podvýboru pro informační technologie a dávkové systémy Lukáše Koláříka (Piráti). Zajímalo ji, čemu se uplynulé čtyři roky věnoval jako místopředseda výboru pro bezpečnost, jak vnímá zákaz olověného střeliva, co se povedlo a co naopak ne v Podvýboru pro policii, a jak si stojí Česká republika na poli kybernetické bezpečnosti a hybridních hrozeb.

Veronika, studentka Univerzity obrany, zve do svého nového pořadu klíčové politiky a další osobnosti, které mají co říct k tématu obrany a bezpečnosti. Nejen v předvolebním čase, ale právě nyní – hodnotí uplynulé funkční období vlády, výkon ministerstva obrany, a prezentují své vlastní plány a koncepce pro další čtyři roky.

Lukáš Kolářík: ,,U nás je kyberbezpečnost pořád branná jako nějaká popelka, která se trčí v koutě. I šéfové úřadů na ni pohlíží jako na něco, co je nezbytné ale není to pro ně prioritní a nedávají tomu takovou důležitost. My potřebujeme, aby se z popelky stala princezna, aby nám to vyrostlo a aby ředitelé úřadů věděli, jak je to důležité pro ochranu dat, o ochranu nemocnic před kybernetickými útoky a pokud nebude mít kyberbezpečnost podporu z této centrální úrovně jako jsou ministři, náměstci, tak se to nikdy nepodaří, což je jedna věc. Druhá věc jsou finanční zdroje ale třetí věc, co nám nejvíce chybí jsou lidé. kvalitních a vzdělaných lidí Česká republika nemá tolik, kolik potřebuje. Takže bychom se měli zaměřit na oblast školství, na zařazení oboru kybernetické bezpečnosti, který existuje, už třeba na střední školy, tak aby v každém kraji byla škola, která se tomu věnuje prioritně a má to jako hlavní obor a musíme si tyto odborníky na tuto problematiku vychovat."

Program Pirátů a STAN klade důraz na vědu, výzkum a inovace. A v oblasti obrany chtějí investovat 2% obranného rozpočtu. Také velkým tématem Pirátů bude kyberbezpečnost. Dále se Piráti budou snažit o zlepšení situace na poli bezpečnostních sborů, např. u policie, protože Česká republika trpí velkým podstavem a je tam velká byrokracie, také snaha a zlepšení, které povede k lepší ochraně obyvatel této země, zmiňuje Kolářík.

                                    

                                                                            Video: YouTube

Ve videu více nejen o Policii ČR, o soukromých bezpečnostních složkách, o kybernetických a hybridních hrozbách, o zbraních a s nimi spojeným olověným střelivem či o soběstačnosti naší země.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace