Nexter bude s podporou KMW dodávat výzbroj pro lehká vozidla Bundeswehru

Nexter bude s podporou KMW dodávat výzbroj pro lehká vozidla Bundeswehru
Autor fotografie: nexter-group.fr|Popisek: P20
02 / 07 / 2020, 11:30

Společností Nexter vyvinutý systém P20, otočnou lafetu s 20mm automatickým kanónem, určený pro všechny typy lehkých vojenských vozidel, schopný vést účinnou palbu proti pozemním i vzdušným cílům, poskytovat palebnou podporu, nasazení v městském prostředí, k obraně vozidla i, díky své nepřehlédnutelnosti, pro odstrašení, typicky v nepřehledných situacích asymetrických konfliktů a civilních nepokojů, využije německý Bundeswehr k vyzbrojení svých lehkých vozidel.

Základem je 20mm kanón 20M621 fungující na principu odběhu prachových plynů. Byl vyvinutý týmem společnosti Nexter ve francouzské zbrojovce v Bourges, a vyznačuje se především snadnou obsluhou a údržbou. Střílí 20x102 munici standardu NATO, buď výbušnou, nebo protipancéřovou.

Právě pro tyto vlastnosti byl systém Spolkovým úřadem pro vyzbrojování, informační technologie a podporu Bundeswehru (BAAINBw) vybrán a projde v Německu zkouškami.

Společnost Nexter očekává další jednání, jednak objednávku příslušné munice, a také v letech 2021-2022 objednávku nespecifikovaného množství zbraní P20 pro speciální síly německé armády. Jde o historicky první zbrojní kontrakt francouzské společnosti pro Bundeswehr. Účinně k němu přispěla úzká spolupráce s partnerem Nexteru, německou společností KMW, které dohromady tvoří skupinu KNDS (KMW + NEXTER Defense Systems). Pro AČR bude Nexter dodávat samohybná děla CAESAR na podvozku TATRA.

Zdroj: nexter-group.fr

Tagy článku