Námořní pěchota Spojených států amerických do další fáze výběrového řízení vybírá prototyp pokročilých vozidel General Dynamics

Námořní pěchota Spojených států amerických do další fáze výběrového řízení vybírá prototyp pokročilých vozidel General Dynamics
Autor fotografie: Alex C. Sauceda, volně k použití |Popisek: Americká námořní pěchota (ilustrační obrázek)
28 / 07 / 2021, 13:00

Námořní pěchota Spojených států amerických vybrala návrh prototypu společnosti General Dynamics Land Systems, ten tak postupuje v rámci výběrového řízení na pokročilé průzkumné vozidlo (Advanced Reconnaissance Vehicle) do další fáze.

„General Dynamics Land Systems se zapojila do desetileté transformační iniciativy námořní pěchoty Spojených států amerických, jejíž klíčovou součástí je vybudovat průzkumnou schopnost pro  21. století, která je vysoce mobilní jak na souši, tak i ve vodě," řekl Phil Skuta, ředitel pro obchodní rozvoj společnosti General Dynamics Land Systems pro námořní pěchotu a námořnictvo Spojených států amerických. „Tato inovativní multifunkční jednotka bude schopna ovládat vzdušnou a pozemní robotiku a poskytovat důležité průzkumné informace prostřednictvím palubních a síťových senzorů."

„Náš společný průmyslový tým se zaměřuje na brzkou integraci transformačních technologií - pokročilé elektronické architektury nové generace, umělé inteligence, autonomních prvků a robotiky - potřebné k dosažení této schopnosti,“ řekl Don Kotchman, viceprezident a generální ředitel pro americké operace. „Zajistili jsme růstové rezervy a modulární otevřenou architekturu, jež je nezbytná pro rychlé začlenění nových technologií."

Kotchman také uvedl, že General Dynamics Land Systems jako dlouhodobý partner americké námořní pěchoty přináší bohaté zkušenosti s vývojem, výrobou a podporou bojových řešení pro své globální zákazníky. Společnost se tak snaží zahájit další úspěšnou kapitolu tohoto vztahu a poskytnout pokročilá průzkumná řešení.

Tagy článku