GDELS získala zakázku na dodávku vozidel Pandur 6x6 Evolution pro rakouskou armádu

GDELS získala zakázku na dodávku vozidel Pandur 6x6 Evolution pro rakouskou armádu
28 / 01 / 2021, 15:00

Rakouské ministerstvo obrany zadalo 30. října 2020 kontrakt společnosti General Dynamics European Land Systems-Steyr (GDELS-Steyr) na dodávku 30 kolových obrněných vozidel Pandur 6x6 Evolution (Evo). Nová vozidla budou dodána v provedení obrněný transportér, avšak díky modulární konstrukci je lze rychle přizpůsobit pro jiné role, jako například CASEVAC (evakuace raněných z bojiště). Nově objednaná vozidla doplní 34 vozidel Pandur 6x6 zakoupených již v roce 2016 a zařazených k Jägerbataillon 17 sídlícímu ve štýrském městě Straß. Rakouské ozbrojené síly tak budou provozovat celkem 64 nových vozidel Pandur 6x6 Evo. Dodávky nových strojů budou probíhat v letech 2022 a 2023.

Obrněná vozidla Pandur rakouské armády od roku 1996  úspěšně slouží v domácích i mezinárodních mírových misích. Výrazně modernizovaná verze Pandur Evo, vycházející z původního typu Pandur MTPzUN, se vyznačuje kompaktní konstrukcí, která pojme osádku 11 vojáků, a disponuje vynikající mobilitou i výrazně zvýšenou úrovní ochrany proti minám nebo nástražným výbušným zařízením. Nová vozidla budou kompletně vyrobena v Rakousku, což bude mít pozitivní vliv na místní ekonomiku a zajistí stovky kvalifikovaných pracovních míst.

Do programu nových vozidel Pandur Evo je zapojeno více než 200 dodavatelů, zejména malých a středních podniků. „Jsme velmi hrdí na to, že jsme získali tuto důležitou zakázku. Spolupráce s rakouskými ozbrojenými silami je vynikající a dokazuje velkou spokojenost s našimi výrobky. Kromě toho kontrakt zajistí stovky vysoce kvalifikovaných pracovních míst, což pro Rakousko přináší další přidanou hodnotu,“ vysvětlil Martin Reischer, výkonný ředitel společnosti GDELS-Steyr.

„Rádi bychom poděkovali rakouským ozbrojeným silám za důvěru v naše schopnosti a jsme rádi, že se spoléhají na naše vozidla. Rakousko je jedním z našich domácích trhů a jako spolehlivý partner jsme plně připraveni dodat objednaná vozidla podle harmonogramu, v dohodnuté ceně i nejlepší kvalitě,“ dodal Dr. Thomas Kauffmann, viceprezident GDELS pro mezinárodní obchod a služby.

Fakta o vozidle Pandur

Rodina vozidel Pandur, která je k dispozici v konfiguracích 6x6 a 8x8 a v obojživelných nebo pozemních provedeních, slouží jako univerzální platforma pro různé systémy výzbroje a vybavení. Kombinuje vysokou mobilitu, schopnost přežití na bojišti a ochranu díky. Pandur se vyznačuje logistickou unifikací, univerzálností výzbroje a vybavení, jednoduchou obsluhou, vysokou mírou provozuschopnosti, dobrou dostupností, vlastní elektronickou architekturou a snadnou údržbou.

GDELS-Steyr vyrobil více než 3000 obrněných vozidel (pásových a kolových), z toho více než 800 na platformě Pandur, které jsou v provozu po celém světě, více než 500 z nich pak v členských zemích NATO.

 

O společnosti GDELS

General Dynamics European Land Systems se sídlem ve španělském Madridu je obchodní odnoží americké společnosti General Dynamics (NYSE: GD), která podniká prostřednictvím evropských poboček umístěných v Rakousku, Česku, Německu, Španělsku a Švýcarsku. Společnosti s přibližně 2200 vysoce kvalifikovanými technickými zaměstnanci projektují, vyrábějí a dodávají špičkové pozemní bojové systémy, včetně kolových, pásových a obojživelných vozidel, mostních systémů, výzbroje a munice pro zákazníky po celém světě. Více informací na www.gdels.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace