NIMR Automotive a VOP CZ podepsali strategické partnerství na IDEX 2017

NIMR Automotive a VOP CZ podepsali strategické partnerství na IDEX 2017
Autor fotografie: VOP CZ|Popisek: NIMR AJBAN 440A
21 / 02 / 2017, 10:15

NIMR Automotive a VOP CZ podepsaly 20.2. dohodu o strategické spolupráci při zavedení na trh, výrobě a poprodejní podpoře kompletní řady obrněných vozidel NIMR do zemí Visegrádské 4 - Česká republika, Polsko, Slovensko a Maďarsko. Ředitelé společnosti NIMR Automotive (SAE) a podniku VOP CZ (ČR) podepsali smlouvu o spolupráci na mezinárodním veletrhu bezpečnostní a obranné techniky IDEX 2017 v Abu Dhabi, za přítomnosti zástupců ministerstev obrany obou zemí.

Dr. Fahad Saif Harhara, generální ředitel společnosti NIMR Automotive, řekl: „Toto partnerství výrazně podpoří růst příležitostí společnosti NIMR na evropském trhu, kde se zvyšují výdaje na obranu v důsledku aktuálních požadavků. Ty zahrnují modernizaci stávajícího vozového parku, s ohledem na současnou bezpečnostní situaci."

NIMR, dceřiná společnost Emirates Defence Industries Company (EDIC) - SAE, je předním výrobcem prověřených bojových vozidel na Středním východě a v severní Africe, která mohou působit v tom nejtěžším provozním prostředí. Tato vozidla budou nyní ve spolupráci s VOP CZ upravena na maximální výkon v evropských klimatických podmínkách.

NIMR

„Díky této dohodě VOP CZ získal možnost nabízet a vyrábět vozidla NIMR především pro oblast střední Evropy. Dohoda a umístění výroby do České republiky zvýší potenciál obou firem při prodeji těchto vozidel. Společně připravujeme také jejich úpravu pro užití v místních klimatických podmínkách včetně velmi chladných oblastí,“ řekl po podpisu smlouvy Marek Špok, ředitel VOP CZ, s. p.

Na konci února bude představitelům českého ministerstva obrany a Armády ČR v rámci Industry Days ve Vyškově předvedeno vozidlo NIMR AJBAN440A 4x4. Cílem je nabídnout české armádě moderní lehké obrněné vozidlo se špičkovými parametry, které může sloužit také jako platforma pro chemické, průzkumné, logistické, zdravotnické a další varianty.

NIMR

VOP CZ je významným dodavatelem společnosti NIMR a déle než dva roky vyrábí obrněné kabiny pro AJBAN 440A. Na základě této spolupráce je nyní VOP CZ marketingovým partnerem pro celou řadu vozidel NIMR v rámci regionu, zejména pro země Visegrádské čtyřky.

„Tato spolupráce nabízí kombinaci 70 let zkušeností VOP CZ s vojenskou technikou spolu s nejmodernější výrobou, která umožní dodávky kvalitních vojenských vozidel na evropský trh. A to včetně navyšování počtu kvalifikovaných pracovních míst a rozvoje průmyslových kapacit,“ uvedl Tomáš Kuchta, náměstek českého ministra obrany.

NIMR a VOP CZ v současné době předpokládají vyrábět více než 1000 vozidel v příštích třech až pěti letech, což překračuje hodnotu 500 milionů amerických dolarů.

V návaznosti na platnost nové dohody, Dr. Fahad dodal, že: ,,prostřednictvím tohoto partnerství bude mít NIMR také možnost umístit výrobu vozů v Evropě a to ve státním podniku VOP CZ v České republice."

Podpisu této smlouvy se zúčastnili také velvyslanec České republiky v SAE Alexandr Sporýš, přední představitelé armády SAE, vojenští přidělenci Visegrádské 4 a dalších evropských zemích a zástupci VOP CZ, NIMR Automotive a EDIC.

O společnostech:

NIMR Automotive (Spojené arabské emiráty)
NIMR Automotive, dceřiná společnost Emirates Defence Industry Company (EDIC) nabízí moderní kolová vojenská vozidla, která jsou určena pro použití v nejnáročnějším prostředí.
Vozidla NIMR v provedení 4x4 a 6x6 jsou k dispozici v obrněné nebo neobrněné verzi, nabízí modulárně konfigurovatelnou kapacitu posádky a užitečného zatížení, a to vše s ohledem na požadovanou ochranu a pohyblivost. NIMR poskytuje výjimečnou spolehlivost vozidel a nejlepší výkon v pouštním prostředí, prostřednictvím komplexního testování a zavádění nejvyšších standardů v konstrukční a výrobní činnosti.

VOP CZ, s.p. (Šenov u Nového Jičína, ČR)
VOP CZ je stání podnik založený Ministerstvem obrany ČR a jeho hlavním cílem je zabezpečovat potřeby české armády. Zabývá se především vývojem, výrobou, opravami, servisem a modernizacemi pozemní vojenské techniky. V minulosti107 obrněných vozidel Pandur II pro českou armádu. V loňském roce podnik oslavil 70 let svojí existence. Dnes zaměstnává více než 850 lidí a v roce 2016 měl tržby přesahující 1,3 mld. Kč. Více o podniku na www.vop.cz.

Tagy článku